Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e tepki

Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in imam dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik sözlerine reaksiyon gösterdi.

Derneğin Hakkari Yazıhane Başkanı Adil Demir, gazetecilere, imam hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, gocunmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına kebir katkılar sunduğunu tamlayan Çıpa, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli aynı şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça amaç ve düşmanlığa atıf etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına aynen reddetme ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından çevre kendisini kınıyoruz. Bugün bu okullarda okuyan kısaca 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve mezun olanları dikkate aldığımızda 10 milyona yakın bir kitleyi bed iddialarla itham etmek toplumun kırık hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ülfet önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Çipo ve beraberindekiler, açıklamanın arkası sıra Gülşen hakkında yanlışlık duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Deniz Feneri Derneği Afet ve Düzlük Cerrahi Müdahale Müdürü Fatih Talih, İHH Hakkari Ofis Başkanı Orhan Asıl, Türkiye Toyluk Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Sağlık Sen Şube Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Doğruluk ve Dayanışma (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Gür ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Bronz katıldı.Share: