Habermetre, hayvanların sorunlarına kayıtsızca kalmayan “Efsanevi Dostu” markaları raporladı

Habermetre, seçme dönem sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem dahi tıpkı deri mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri sosyal yüklülük projeleri ile çıkmaz hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlayıcı “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Biçarelik ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği kabilinden hayvanlara müzaheret eden kuruluşlar ile aksiyon birliğine üstelik anbean çok sayıda fayda sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin anne başlıkları ise, “sokakta ve hayvan barınaklarında dinç canlılara çaça bağışları”, “kedi ve köpek evleri yapımı” ve “tedavi ihtiyaçlarının karşılanması”na müteveccih destekler yerine öne çıktı.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dair Marifet Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Makul ve Emin İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç tarafından geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin devingen uygulaması ile fahri hayvanseverler, mahalle mahalle cemi şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral yoluyla verilen “Köpeklerle Makul ve Sakıncasız İletişim” eğitiminde, köpeklerle dosdoğru ayrımsız iletişim kurulması için tanışıklık simultane ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim Bilimi sonrasında ise Koçtaş yoluyla sağlanan pisik-kapik kulübeleri dallar eliyle boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Kere Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve bilcümle canlılara olan sorumluluğu seçme zaman dolay planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı hamam tıpkı yuvada geçirmeleri için 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın soğuk havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Faaliyet, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları itici havanın birlikte etkisiyle yiyecek ve su bulmakta zorlanıyor. Uludağ Elektrik, hizmet bölgesinde yer düz Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki dirilik dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri üzere başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu yıl birlikte sürdürüyor. Proje kapsamında cümle prosedür merkezlerinin önünde akman abla ve su kapları bulunduran şeriklik kedi, köpek ve kuşların besinsiz kalmaması için çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde gelen şirketleri beyninde düz alan Bien, sevimsiz kış şartlarında sokakta tüvana kedilerin barınma ihtiyaçları üzere Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 sayı pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları amacıyla abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının tagaddi, barınma ve sahiplendirme konularına hal ortaya koymak amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin akıbet fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Dik vasıtasıyla kestirmece 750 çocuğa evcil efsanevi davranışları ve bakımının yanında sokak hayvanlarıyla ilişkin farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından semavi plastik kapak toplama programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken semavi kapaklar birlikte sokak hayvanları amacıyla dönüştürüldü ve 35 nüsha abla kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo iyilik taşıyor – 1 Şubat

MNG Kargo, barınaklarda etkili bakıma eksikli hayvanlara bütün bindi olabilsin diye yardım tahsis etmek isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi hayvan barınağı olan arkalama gönderilerini bütün şubelerden indirimli kendisine gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Pratik ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, sevimsiz ve karlı şita günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak kılgı kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız amacıyla dayanabilen kulübeler yarmak isteyenler aradıkları tam detaylara Koçtaş Dinamik Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Şubat

iyzico, Sevgiler Haset’nde armağan kendisine alınan fakat elan sonraları bakılamayarak sokağa infirak edilen domestik hayvanlarla ait ayrımsız kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları için atsın diyerek Ahbap ile gerçekleştirilen teşrikimesai ile Türkiye genelindeki barınaklara mama bağışı yapılıyor. iyzico, 1 ton mama bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Pisik Günü’ne hususi armağan kampanyası – 14 Küçük Ay

n11.com, 17 Şubat Dünya Kedi Haset’hangi hususi patili dostları bahtiyar edecek bire bir bağış kampanyası düzenliyor. 17 Gücük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve üst ahzüita işleyen bütün kullanıcılar, patili dostlar için iskontolu fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Himaye Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Gücük Ay

Koçtaş, havaların güzel soğuduğu bu günlerde tamlık pisik, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Küçük Ay 2022 tarihleri arasında 40’a varan indirim kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Gücük Ay Kediler Haset kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kadar nazik iller kalkmak için 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde pisik evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız amacıyla abla desteği de sağlıyor.

Tetra Nezih ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları üzere halk ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın önder gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Ak Pak, sürdürülebilir aynı acun için çalışmalarına bitmeme ediyor. Tetra Berrak içecek kartonu atıklarından üretilen pisik ve köpek evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına barınak olacak. Değme türlü gelgel şartına dayanacak şekilde yapım edilen pisik ve köpek evleri önceki etapta Giresun, Muş ve İstanbul’bile onlarca sokak hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı benzeri yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Yâran İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Şubat

Patili dostlarımızın dirim koşullarını düzeltmek için çalışmalarına bitmeme eden Nestlé Purina PetCare, evcil hayvanat için teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarış ile hayvan dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri beyninde Barselona’bile gerçekleştirilecek etkinliğin son müracaat tarihi 18 Küçük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Haset’nde HAYTAP’a düşündürücü bindi – 17 Gücük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Şubat Dünya Kedi Günü amacıyla Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile ahali ele vererek sokak hayvanlarına lağvolmak amacıyla bütün 50 bin günce öğüne balya gelen 2 ton çaça bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Şubat

17 Gücük Ay Acun Kediler Haset’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere nazik iller almak için 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu özel günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız amacıyla abla desteği dahi sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve aşılanmamış hayatı için doğaya yiyecek bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, dayanabilen coğrafyada cıvıltı arızalarını gidermede büyük ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle eşya bulmakta ağırlık zihayat çandır hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi da ihmal etmiyor. Elektrik arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine koruyucu oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER gelişim birliğiyle düzenlenen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’dahi kâin üç hayvan barınağına bindi sağlandı. Sokak hayvanlarının beslenme ve tahaffuz ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri üzere vacip keyif cihazlarının realizasyon edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce çıkmaz hayvanının dirim şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin hayatiyet dağıtım hizmetini sağlayıcı OEDAŞ, sokak hayvanlarına müteveccih projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Fert Dostlar” projesi ile çıkmaz hayvanlarının çaça ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset nedeniyle anlamlı tıpkı çalışmaya elan imza atarak, depolarında bulunan hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Çıkmaz Hayvanları Günü’ne Hususi Abla Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve tamam canlılara olan sorumluluğu rastgele ant ön planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına arkalamak amacıyla sabık sene hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 April Dünya Sokak Hayvanları Günü’hangi hususi Ahbap Derneği tarafından abla bağışında bulundu.

ZUBİZU Armağan Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Arkalama Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza balaban aynı bindi nail olmak üzere HAYTAP ile aynı araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları bağış puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları Koruma Haset” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve April ayı (April 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, dürü puanlardan toplanan mama yardımının 20’si kadar ekstra abla yardımını birlikte ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Acun Sokak Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg mama bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Himaye Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo mama bağışında bulundu.

Bad Bear, Patili Dostlara Mono App ile destek oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı toplumsal takı projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak seçme ahzüita amacıyla efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Mama Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına destek için HAYTAP ile büyük bir iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği bergüzar puanları çaça yardımına çevrildi. ZUBİZU de toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde katma abla yardımı yaparak 1 titrem çaça toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda kimsesiz hayvanat için topladıkları çaça ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG gelişim birliğiyle plastik atıklar danışma eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatkâr Barış Karayazgan küratörlüğünde yer ve hayvan haklarına dikkati bürümek için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Torunlar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları günü kapsamında çocuklara efsanevi sevgisini aşılamak için KidZania’üstelik ilk demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Pedagog/ Yazar Ezo Sunal ile Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli ayrımsız konuşma gerçekleştirdi.

Mekân Haftası’nda OEDAŞ projesi iri bandaj gördü – 7 Haziran

Türkiye Kasaba Haftası çerçevesinde Eskişehir’de planlı etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle demet topladı. OEDAŞ; Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Kasaba Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’da gerçekleşen ve muvaffakiyetsiz atılan temasının ele alındığı etkinlikte saha düz OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atık dikme direklerini sokak hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Duygusal Yâran projesi üzerine bilgi verirken, çocuklara dahi kırtasiye seti hediye etti.

‘OPPO’yla Bile Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Mama Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Rüya Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu adlı isimlerin yerli hayvanlarının afaki karşısına geçtiği ‘OPPO’yla De Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram abla bağışlandı.

Vaillant “Bayağı Akbabaları Koruma Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Natür Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Hasis Akbabaları Dulda Projesi’nde yılın ilk çeyreğinde himaye ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Adım, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa muhavvil evvel uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına yemeden içmeden etap atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Afiyet ve iyiliği akıllı telefon uygulamasında tıpkısı araya getiren Help Steps eliyle hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde sokak hayvanlarına 16.8 bilyon hamle bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan çok mama ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Birey Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Hayatiyet Tevzi SAVUŞMAK (OEDAŞ), ‘Duygusal Yâran’ isimli toplumsal yüklülük projesi kapsamında 3 binin üzerinde sokak hayvanının, aralarında tümör ve ayn rahatsızlıkları üzere ameliyatlarının de olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den fazla üstelik kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Utkulu Yalman, sokak hayvanlarının hayat koşullarını ıslah etmek amacıyla rastgele sene cümbüş gösterdikleri bire bir ilde elan otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Koç Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Eş Tıpkısı Hayat Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Orak Ayı

Belletici Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin arızi bakımevlerinde artan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Belletici Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bir curcuna düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla akıllıca iletişim ve üzeri dilinden, mesul hayvan sahibi olabilmeye büyüklüğünde birçok ayrımlı konuda eğitimler, söyleşiler ve torunlar için ahenkli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları amacıyla hayalet matlup – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’hangi bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Görüntü Fail Karınca Derneği”, toplum ve seyyare üzere çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal tartı vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Görüntü Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Terbiye Vakfı (TEV) destekleri ile cemiyet ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek üzere projelerini sürdürüyor. 4 yıl süresince eğitimlerine bindi vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran cemiyet, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde vesile eşitliğine bindi verirken, elektrik gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Himaye Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği amacıyla çalışıyor.

Vodafone Değme Husus Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online alışveriş platformu Değme Özdek Yanımda üzerinden eskimemiş ayrımsız sosyal kampanya başlattı. Her Madde Yanımda’bile pet shop kategorisinde yapılan seçkin aksata sonrasında Bu Mama Benden makineleri çıkmaz hayvanları amacıyla tıpkısı ten çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin destek verebileceği kampanyayla aynı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, bir yandan da çıkmaz hayvanlarına çaça sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Kapik Haset’nde HAÇİKO’ya Manalı Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO iş birliğiyle 26 Ağustos Acun Kapik Günü’nde sokakta aktif dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” antetli kardeş kardeş serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’da efsanevi hakları konusunda lüzumlu yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla bildik hayvan hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Varlık Kesinti serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde gelen atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının hayat koşullarını ıslah etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile yadırgatıcı ayrımsız kampanya başlatan Cheetos, tahminî 500 hayvanın kalımlı yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan yaklaşık 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden sağlık hareketi – 22 Ilkgüz

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği sosyal sıklet projeleriyle toplumda yarar yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu defa da Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle esenlik hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında çocuk, güre ve kadından, afiyet, çevre ve patili dostlarımıza kadar farklı konularda yoğunlaşan sivil toplum kuruluşlarıyla hisse senedi birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ekim Hayvanları Dulda Günü’hangi özel proje – 28 Eylül

Gelişigüzel yıl 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset’hangi özel kendisine Türkiye’nin ciharıyek yanı sıra bulunan mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı fail Gratis, bu sene da patili dostlar üzere tıpkı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu sene mağazalarında ücretsiz kendisine dağıtacağı mama paketlerine mülhak yerine bundan sonra sokak hayvanına ulaşılması üzere reis mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Haset’nde hem mağazalarda hem de Martı aracılığı ile 2’şer ton gelmek amacıyla toplamda 4 titrem ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon cilt mama – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları amacıyla hayata geçirdiği çaça çokluk projesinde bu sene “Patiye Umum Ver” diye 1 milyon sert denk gelen 150 titrem çaça toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının birlikte desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Migros, sokak hayvanları üzere 4.423 titrem besin bağışladı – 1 Ilk Teşrin

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) hisse senedi birliğinde 8 sene geçmiş başlattığı “Kalan Tazeler Sıradan Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem gıda yardımı ile sokak ve orman hayvanlarının beslenmesine bindi veren Migros, 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Günü’ne özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, tıpkı paket mamayı evdeki duygusal dostları için alırken, aynı paketi üstelik sokaktaki minik dostlarımız için almaya nida ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine büyüklüğünde uygulanan olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında evcil efsanevi çaça ve aksesuarlarını yüzdelik 40 tenzilatlı kendisine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar amacıyla imge oluyor.

Seçme Pati Göçüm yolculuğu tıpkısı cilt mamaya dönüşüyor – 1 Teşrinievvel

BiTaksi, 4 Ekim Acun Hayvanları Dulda Günü kapsamında uygulama içerisinde düzlük düzlük “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak yerli hayvanıyla gezi yapanlar yerine abla desteği sağlıyor. 1-5 Teşrinievvel tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “domestik hayvanım var” seçeneği üzerinden namına en mümasil ve makul taksi sürücüsü ile eşleşerek evcil hayvanları ile gelişigüzel seyahat edebiliyor ve her yolculuk 1 cilt mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Bikes Hayvanlara Bindi – 2 Ekim

Var olduğu seçme alanda sürdürülebilir tıpkısı yaşamı esas alan Kalyon Ana Ortaklık, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın kamu canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Himaye Günü kapsamında da kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve birinci sınıf yaşam sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Dost Hareketi projesinde mama desteği 45 tona ulaştı – 3 Ilk Teşrin

Arkadaş Hareketi’nin 7. yılında da çıkmaz hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri efsanevi barınağı ziyaretinde 500 kg çaça dağıtırken, 2022 yılı Eylül kocaoğlan itibarıyla CarrefourSA’nın sokak hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Ekim

Enza Home, evcil hayvan tırmalamalarına alın dayanıklı, kıytırık silinebilir güpür yapısına sahip Petra Takviye Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan hep amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Himaye Günü’nde kulübe ve abla bağışı – 3 Ilk Teşrin

4 Ekim Acun Hayvanları Himaye Haset’nde, Türkiye ve bölgesinin reis e-tecim platformu Hepsiburada, tekmil sosyal etki projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği (HAÇİKO) ile alay malay çıkmaz hayvanları amacıyla abla bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon cilt mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Seçkin sene 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Koruma Haset çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili yâran amacıyla çaça desteği sağlayan Getir, bu sene “Patiye El Ver” diyerek 1 milyon ten mama topluyor. Getir çalışanları da proje kapsamında Göktürk Efsanevi Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı musahabe ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine koruyucu oldu.

Boyner ve National Geographic, melez hayatın korunması amacıyla “Bugün Var, Yarın Yok Olmasın” diyor – 4 Ekim

Yaban hayatın tabii dirim alanı hangi eyvah kim ahit geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile alay malay “Zaman Var, Yarın Yok Olmasın” diye niteleyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki doğal yaşamı destekleme projesine ve bölgede tüvana vaşak, bozayı ve kurt kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ekim

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Siper Günü’nü manidar bire bir bağışla kutladı. Dirilik dostlarımızın beslenmesine destek olan Dardanel, ilkin Yedikule Hayvan Barınağı almak amacıyla Türkiye’nin ayrımlı yerlerinde kâin barınaklara abla bağışı yaptı.

Emlakjet’te domestik efsanevi sahibi çalışanlara “sempati İzni” hakkı – 4 Teşrinievvel

Çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile dikkat çekiyor. Emlakjet sonuç namına domestik efsanevi sahibi çalışanlarına müteveccih, birey dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerel hayvan sahibi Emlakjet çalışanları, kişi dostlarının afiyet işlemlerini hafif adına getirebilmek üzere yılda 2 kat natamam çevrim izin kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Kollar Kara’nın Pisik Evlerini Patili Dostları için Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Yağız, 4 Ekim Acun Hayvanları Koruma Günü’nde birlikte bire bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Düş Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda benzeri araya mevrut öğrenciler, Esmer’nın pisik evine dönüşen kitap kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları üzere tayf ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu iyice etkinlikte, kedilerin barınmasına yardım seçmek namına 100 adet pisik evi ve çaça kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Göz Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği aksiyon birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine yüklenmek üzere hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda üstelik iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Acun Hayvanları Himaye Haset’ne özel kendisine Koton mağazalarında mama dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza de mama ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Ekim

Mavi kedilerden ilham alarak logosunu süfli tıpkısı söz oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin beraberinde, Miav pisik evleriyle da hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki metruk rafları sokaktaki fert yâran için pisik evlerine dönüştüren işaret, bu hususi projeyle daha çok patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Teşrinievvel

Türkiye’nin acul ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Dulda Günü kapsamında özel ayrımsız toplumsal bindi projesine elan imza attı. Merih Besin tarafından tevhit edilen kampanyayla, 3-7 Ekim tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı değme Whiskas ve Pedigree mama, Göktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza dürü namına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ekim

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına uygun yadırgatıcı tıpkısı ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati özel sağlık sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe arz faziletli yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, benzeri zamanda Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Siper Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 yıl süresince evcil hayvanı için ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe antrparantez lansmana ve 4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Günü’hangi hususi adına 250 TL iskonto kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji amacıyla bağışa dönüşecek – 4 Ilk Teşrin

Müşterilerinin Istek Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvanlar amacıyla bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılan Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına dahi yardım verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Dulda Haset’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ilk Teşrin

OEDAŞ ‘Birey Dostlar’ kalın projesi çerçevesinde, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Günü zımnında düşündürücü ayrımsız çalışmaya daha imza atarak, el müdürlüklerini musahabe eden vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev alan çalışanlarına hediye ettiği birer paket mama ile çıkmaz hayvanlarının beslenmesi üstüne farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar aracılığıyla Hayvanları Himaye Günü için vukuf üstelik verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 ton yemek – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ben Yerim kim” kampanyası, bugüne kadar 200 ton yemeği hayat dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Abla Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Siper Günü kapsamında bu yıl de #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları eklemek ve farkındalığı artırmak için 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile yeniden çığ kabil büyüyen ayrımsız sıhhat hareketine dönüştü. Toplumsal medyada gerçekleşen genişlik düzenli toplumsal rehavet projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 titrem, toplamda ise 124 titrem çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Uray ve Eğitim kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları dahil edilmedi.

Türki dilinde takip ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin skor web sitesi ile bu mecrada en erdemli tarama kapsamına erbap olan Habermetre, aksiyon ortakları amacıyla hazırladığı manuel çözümleme raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kadar özel analizlerin beraberinde, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Eşey Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Transformasyon” kadar ciddi analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Share: