Gürsel Erol Elazığ Itimat Müdürlüğü’ne Yapılan Bombalı Saldırının 6. Yıl Dönümünde Terörü Kınadı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Güvenlik Müdürlüğü’ne planlı bombalı saldırının 6. sene dönümünde terörü lanetleyerek ilişki muadele mesajı verdi.

18 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ Inanma Müdürlüğü’ne teröristlerce bomba yüklü araçla saldırış aranje, çevik sonucunda 3 polis memuru martir reşit, 251 can da yaralanmıştı.

CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, saldırının 6. sene dönümü zımnında izah yaptı. Erol, şöyle dedi:

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLDUĞU SÜRECE NE YILDIRI ÖRGÜTLERİNE NE DA TERÖRİSTLERE HİÇBİR ANT ÜZERI EĞMEYECEKTİR”

“Zaman Elazığ tarihimiz amacıyla cesim aynı ahit. Hepimizin hatırlayacağı gibi 18 Ağustos 2016 yılında basık yildiri örgütünün Elazığ İl Güvenlik Müdürlüğü’ne saldırısı sonrası polis güçleri memurlarımızdan şehitlerimiz ve sivil halkımızdan yaralılarımız olmuştu. Zaman ego anlamlı haset unutmadan Elazığ kamuoyunun unutmaması üzere tıpkısı anımsatma tahsis etmek namına bu açıklamayı yapıyorum. Şehitlerimizi kaçınmak ile anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece hangi yildiri örgütlerine ne bile teröristlere tek ahit dal eğmeyecektir. Cumhuriyetimizin, devletimizin vatanımızın, milletimizin birliği ve beraberliğini bozamayacaklardır. Teröre alın lanet duygularımı bu anahtar ile gene gündeme getiriyor, umum Elazığlı hemşerilerimi sevgi ve kaçınmak ile selamlıyorum”Share: