Gürkan: “Malatya’nın seçme noktasında sakil ayrımsız düzentileme içerisindeyiz”

Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, yanında DÜRÜST Parti MKYK Üyesi ve Malatya Saylav Bülent Tüfenkci ile gelişigüzel altyapı ve ense yapı çalışmalarının tamamlandığı Gündüzbey Mahallesini ziyaret ederek, muhtarlar ve mahalle sakinleriyle tıpkısı araya geldi.

Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan ve beraberindeki gök bilimi Gündüzbey Mahalle sakinleri aracılığıyla davullar ve Allah için kurban kesilerek karşılandı.

Hizmetlerden belde teşekkürname fail Gündüzbey Mahallesi Muhtarı Mehmet Mürtefi Şahintürk, “15 yıldır yapılmayan, zahmet çektiğimiz ve Gündüzbey’e yakışmayan aynı caddemiz vardı MASKİ Umumi Müdürlüğü aracılığıyla içme suyu çalışması yapıldığı ahit Başkanımız gelerek yolumuzun durumunu gördü ve şeş kamer kabilinden tıpkı sürede Gündüzbey Mahallemize yakışır bir misil yapıldı. Başkanımıza ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yol ve Enfrastrüktür Eş Güdüm Dairesi Başkanı Kağan Çipo üstelik, “Mahallemizde önceki namına enfrastrüktür çalışmaları tamamlandı. Akabinde çokça kaypak olan kilit taşlarını kaldırarak ast dayanak noktası güçlendirilerek finişerli asfalt serimi yapıldı. Çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Erkek ise “Gündüzbey Mahallemizde enfrastrüktür çalışmalarını tamamladık. Buradaki en cesim projemiz esasen batı kolektörü. Kayaları kırarak çokça baskı bire bir himmet gerçekleştirmekteyiz. İnşallah çalışmalarımız sonucunda Beylerderesi havzasına atılmış akarsu karışmayacak. Yer kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak hizmete sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“Atık sular akarsulara karışmayacak”

Gösterilen ilgiden ortalık teşekkür fail Başbuğ Gürkan, “Misafirperverliğiniz, kadirşinaslığınız amacıyla sizlere teşekkürname ediyorum. Malatya genelinde yapılan bilcümle hizmetlerde Büyükşehir Belediyesi aheste tıpkı çabalama ve hız göstermektedir. Göreve geldiğimiz ant ilk aksiyon olarak şehirdeki atılan suların arıtılmadan akaret sularımıza karışmasının önüne bozmak olduğunu anlatım etmiştik. Bu çerçevede fedakar ayrımsız himmet sergileyerek bilcümle ilçelerimize tasfiye tesislerinin yapımına başladık. Bulunan tasfiye tesisinin ise rehabilitasyonunu yaptık. Şarki kolektörü başlatılmıştı onun tamamladık. Kasaba yerleşim birimlerini Gün Doğusu Kolektörüne bağlayarak Bulgurlu Deresine atık suların akmasını önledik. Beylerderesi’hangi cari, deşarj edilen atılan suların biran önce önüne geçilmesi gerekiyordu. Mağrip Kolektörünün dahi ihalesini yaparak çalışmalara başladık. Çok zor şartlarda kayalar kırılarak, kayalar delinerek çalışmalar yürütülüyor. İnşallah yıl sonuna kadar herhangi bir huysuzluk çıkmadığı takdirde Mağrip Kolektörü çalışmaları da tamamlanarak akaret sularımıza, temiz sularımıza atılan akarsu karışmasının önüne esbak olacağız.

Gündüzbey Mahallemizin haddinden fazla çarkıt olan altyapısı tamamen yenilendi ve asfalt çalışmaları bile tamamlandı. Gündüzbey Mahallemizi ziyaretimizde mahalle muhtarımız trafik güvenliği açısından güçlük yaşadıkları yollarla ilişkin tarafımıza iletmiş olduğu yolla ilgili olarak üstelik enfrastrüktür çalışmaları tamamlanarak asfaltı yapıldı. Ayrıca Malatya’nın içmece suyu ihtiyacını sağlayan Kaptaja katma yerine ikinci kaptajı faaliyete geçirdik. İnşallah genişlik gücük sürede üçüncü kaptajı de faaliyete geçirerek tahminî namına her iki kaptajdan 1500 m3/s akarsu Malatya’ya kazandırılmış olacak” dedi.

“Çalışmalarımız iri tıpkı süratle bitmeme etmekte

Gürkan antrparantez Malatya’da yapılan bakım ve yatırımlar karşı de bilgiler aktararak, Malatya’nın biricik arterli defa ağından kurtarılarak Anayurt Bulvarı, Danişmentgazi Bulvarı ve Alp Er Tunga Bulvarının yapıldığını belirtti.

Gürkan, “Şimal ve Cenup Nesil yollarında de çalışmalar şişman tıpkısı bir lahzada devam etmektedir. Malatya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Altını tarihinde Türkiye’dahi yeryüzü çok yatırım yapan belediyedir. Enfrastrüktür, üstyapı, içtimai ve kültürel hizmetler, çevre düzenlemeleri, dört milyon metrekare yeşil alan yapıyoruz. Hizmetlerin Malatya’ya gelmesinde hesaplı anlamda hiçbir engelle karşılaşmıyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Malatya’ya özel ayrımsız hassasiyet gösteriyor. Cumhurbaşkanımız diyor ki ‘Malatya’nın talepleri bizim talebimizdir’ ilişik bakanlara ve bürokratlara. Bilcümle taleplerimiz karşılandı. sakır sakır demeden bütün ekibimizle alay malay sakil bir faaliyet içerisindeyiz. Malatya’nın seçme noktasında şantiyelerimiz bulunmakta. Seçkin ant bizlere destek veren muhtarlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

“Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerini takdirle karşılıyoruz”

Büyükşehir Belediyesinin Malatya’nın genelinde hizmet ürettiğini tamlayan YANLIŞSIZ Parti MKYK Üyesi ve Malatya Mebus Bülent Tüfenkci, “Gündüzbey Malatya’nın cesim merkezlerinden biri. Gündüzbey ve Yeşilyut’un gelişmesi Malatya’nın sayfiye yeri yerine konumlandırılması ve bakım anlamında da albenili kuzuluk gelmesi ile cins. Büyükşehir Belediye Başkanımız göreve geldikten sonra alelhusus Gün Batısı Kolektörünün yapımı noktasındaki çalışmaları çokça koca. Atık suların derelere deşarj edilmeden arıtma tesislerine taşınması önemli. Antrparantez gene enfrastrüktür ile ilgilendiren yapılan icraat bu bölgenin kıymetini artırması itibarıyla oldukça yüce yatırımlar. Bugünde çok evire çevire yapıldı, bu posta özellikle Gündüzbey’in Malatya ile bağlantısı noktası daha konforlu kuzuluk geldi. Malatya seçkin gecen dönüş büyüyor, gelişiyor ve değişiyor. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerin hangi büyüklüğünde altın olduğunu görmekteyiz. Büyükşehir Belediyemiz Malatya’nın değme noktasında şantiyeler açarak Malatya’ya şişman hizmetler üretmekte. Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını takdirle karşılıyor, hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gündazbey esnafı ve vatandaşlarla üstelik bir araya gelen Gürkan ile beraberindeki gök bilimi, esnaf ve vatandaşlarla tıpkısı süre kardeşçe ederek esnaflara kıvrak kazançlar temennisinde bulundular. – MALATYA

Share: