Gurbetçiyi parası için öldüren zanlılar cezaevine gönderildi

Gurbetçiyi parası için öldüren zanlılar cezaevine gönderildi

Çürümüş naaş parçalarıyla ait kendisine gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü cezaevine gönderildi

DENİZLİ – Denizli’de 2017 yılından buyana zayi namına aranan ve naaş parçaları toprağa gömülmüş halde bulunan gurbetçiyi, parası için öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli’de 5 yıldır zayi adına aranan kişinin bulunması üzere uzun süredir icraat yapan güvenlik güçleri, geçmiş dönme Pamukkale ilçesine vabeste Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki boş tarlada iş makinesiyle hafriyat yaptı. Tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve kestirmece 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş ayrımsız naaş bulundu. Bir erkeğe ilgili olduğu belirlenen ceset parçaları, çukurdan çakal ayrımsız faaliyet ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve kanıt torbalarına yerleştirilen naaş parçaları, olay yerinde yapılan geçmiş incelemelerin ardından kimlik tespitinin yapılabilmesi için adli tababet morguna kaldırıldı. Yapılan DNA incelemeleri sonucu, naaş parçalarının 2017 yılında şırakkadak ortadan kaybolan 50 yaşlarındaki Salih Abay’a ait olduğu ortaya artık.

Kafasına 1 el kötü edilerek öldürüldüğü belirlenen Salih Abay cinayetiyle ilgili adına gözaltına alınan ve suçlarını itiraf fail Melek D., Mustafa O., Gaye D., Sezer Y. ve Azat Y. ile cezaevinde vakfedilmiş olan Uğur Y. adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden Azat Y. Ferişte D. ve apayrı suçtan cezaevinde olan Murat Y., ‘Tasarlayarak eş öldürmek suçundan’ tutuklandı. Olaya müdahil şüphelilerden biri olan Ersan Erdur’un ise 2018 yılında eksantrik bire bir cinayet olayında hayatını kaybettiği belirlendi.

Öte yandan, yabanıl benzeri cinayete kurban revan Salih Abay’ın mahdut dışında yaşadığı, 2017 yılında Denizli’ye geldiğinde Ferişte D. ile canan olduktan sonra dükkan satın alıp esasen elverişsiz dışına çıktığı öğrenildi. Ardından dükkanı kıymak için sevgilisine vekalet veren Abay, satılan dükkanda parasının tıpkı kısmını alamayınca Denizli’ye geldikten bilahare ortadan kaybolduğu belirlendi. Parası almak için Melek D. ve başka şüphelilerle ormanlık alanda bulaşan Abay’ın başına keskin edilerek öldürüldüğü ve daha bilahare cesedinin bulunduğu tarlaya gömüldüğü ortaya daha çok.Share: