Gümüşhane Kent Konseyi Eş Meclisi Başkanı kentin tek kadın mahalle muhtarı Ikbal Kamer oldu

Gümüşhane Şehir Konseyi Karı Meclisi 4. Seçimli Genel Müesses gerçekleştirildi. 5 adayın yarıştığı Seçimli Genel Kurulda Gümüşhane merkezdeki bir tane avrat muhtar Heves Ay başkanlığa seçildi.

Şehir Konseyi Eş Meclisi 4. Seçimli Umumi Kurulu Gümüşhane Belediyesi’nin 4. Katında bulunan nikah salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula Gümüşhane Şehir Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, eskimemiş dönemde aday sıfır bozuk Avrat Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve Eş Meclisi Umumi Kurul üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının peşi sıra başlayan umumi kurulda Şehir Konseyi Karı Meclisinin kadınların topluma ve yönetime katılabilmesi üzere müesses haddinden fazla zer tıpkı yapı olduğunu söyleyen Şehir Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, “Siz çok kıymetli umumi asamble üyelerimizin arasından seçilecek olan eş meclis başkanımız ve yürütme yerleşmiş üyelerimizin Site Konseyimize, toplumumuza ve şehrimize aldatıcı hizmetler yapmalarını diliyorum” dedi.

Konuşmaların arkası sıra seçime geçildi. 5 adayın başkan başlamak için yarıştığı seçimli umumi kurulda 59 umumi asamble üyesinin 35’inin oyunu kayran Karşıyaka Mahallesi muhtarı Istem Ay Kent Konseyi Kadın Meclisinin kullanılmamış başkanı oldu. Diğer adaylardan Arzu Tokmak 5, Arife Öge 5, Düzem Turhan 12, Sibel Kandaz Veri ise 2 görüş aldı. Riyaset seçiminin peşi sıra Icra Kurulu seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucunda Icra Kuruluna Nermin Dabağ, Hamiyet Acet, Asuman Dabağ, Türkan Günday, Bahir Ezber, Cehre Kari, Aylin Şarap, Mahmur Çiçeği Işıklı, Nesrin Kadakal, Vildan Çelik, Hacer Özçubukçu, Işılay Karabiber, Emine Batur ve Neşeli Çelik seçildi.

Gerçekleştirilen seçimli umumi kurulda Kadın Meclisi Başkanı seçilen Heves Kamer, “Gümüşhane’nin güzelleşmesi amacıyla eş elinin, kadın birliğinin ve kadınların bile vermesinin haddinden fazla önemi var. Biz bile bunu başardık. Görüş veren vermeyen, cesurluk gösterip de namzet olan herkese teşekkür ediyorum. Avrat namına biz varız dedik, eski Kadın Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve mücahede grubuna teşekkürname ediyorum” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: