Gülnar’daki orman yangın Silifke’ye sıçradı, Vatandaşları tedbir amaçlı tahliye edildi

Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde çıkan orman yangını Silifke ilçesine ilişkin Hırmanlı Mahallesi’ne sıçradı. Orman yangına engelleme devam ederken, bölgedeki vatandaşlar tedarik amaçlı boşaltma edildi.

Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi’nde sabah saatlerinde çıkan coşkunluk devam ederken, rüzgarın alnaç değiştirmesi ile Silifke ilçesine sadık Hırmanlı Mahallesi’ne sıçradı. Akşam karanlığına büyüklüğünde helikopterler havadan, arazöz ve coşkunluk ekipleri yangına engelleme ederken, rüzgarın etkisi ile ekipler yangını sürdürmekte sarp çekiyor.

Dik yamaçlardan dun süzülen ateş iskân yerlerini birlikte zılgıt ederken, Silifke Cingöz ekipleri Hırmanlı Mahallesi’nde ve Çekirge Kuşu mevkiinde tevakkuf fail vatandaşları hazırlık gayeli boşaltma etti. Arazözlerin yanında Mersin Güven Müdürlüğüne merbut iki nüsha TOMA hararet ödemek üzere Hırmanlı mahallesine geldi. Coşkunluk rüzgarın dahi etkisi ile şiddetini sürdürüyor. Hırmanlı Mahallesinin methal ve çıkışlarında Uyanık ekipleri asayiş gerekçesi ile yolu trafiğe kapattı.

Silifke Belediye Başkanı Sınırlanmış Altunok yaptığı açıklamada, “Gülnar’da başlayan hararet Silifke ilçemizdeki Hırmanlı Mahallemize sıçradı. Hırmanlı ve Sığırcık mevkiindeki evleri hazırlık amaçlı boşalttık. Vatandaşlarımızı güvenli bölgelere irsal ettik” dedi. – MERSİN

Share: