Gram kızıl ufki seyrini sürdürüyor

Mazi, ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel derece kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzdelik 0,4 azalışla 1.029,9 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yatay başlamasının arkası sıra saat 10.40 bakımından esbak kapanışının hızla üstünde 1.030 liradan muamelat görüyor. Tıpkı dakikalarda çeyrek altın 1.690 teklik, cumhuriyet altını de 6.902 liradan satılıyor.

Esbak 1.792,3 dolar ile son benzeri ayın en efdal seviyesini test etmesinin peşi sıra düşüşe güzeşte altının ons fiyatı, zaman dahi düşüş eğilimini sürdürerek esbak kapanışının yüzdelik 0,3 altında 1.787,5 dolardan prosedür görüyor.

Analistler, geçkin beklentilerin altında gelen enflasyon verisi sonrası BENDE Format Bankası’nın (Fed) ultra mecnunca servet politikalarında gevşemeye gideceği beklentisiyle yükselen kızıl fiyatlarının, Fed yetkililerinin delimsirek açıklamalarına devam etmesiyle düşüşe geçtiğini bildirdi.

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, Enflasyonun bibi “kabul edilemez” derecede faziletkâr olduğunu vurgulayarak, Fed’in şu anda yüzdelik 2,25-2,5 aralığında olan yöntem faizini bu sene yüzdelik 3,25-3,5 aralığına ve gelecek yılın sonuna kadar yüzdelik 3,75-4 aralığına yükseltmesini beklediğini dile getirmişti.

Servet piyasalarında Fed’mağara eylülde 50 temel fakül faiz artıracağına müteveccih beklentilerin marifet sonrası benzeri duruluk yüzde 71 ihtimalle fiyatlandığını nâkil analistler, Fed yetkililerinin delimsirek açıklamalarına devam etmesinin peşi sıra söz konusu ihtimalin yüzde 58’e gerilediğine dikkati çekti.

Analistler, zaman KÖLE’de avarelik başvuruları ve Üretici Kıymet Endeksi (ÜFE) verilerinin izleme edileceğini tabir ederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.760 doların bindi, 1.820 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Yatırım Foeks bülteninde, ‘Evvel 1794 seviyesinden açılan değerli eroin çağ boyu izlediği seçenek seyirde ayrımsız cirim değer kaybı yaşayarak haset 1791 seviyesinden tamamladı. Güzeşte kızıl yatırımcılarında gözler ÇAKER TÜFE verisindeydi ve beklenenden hafif gelen para şişkinliği verileri, almanak bazda 8,5 gerçekleşirken Atom Çekirdeği enflasyon ise, yıllık bazda 5,9 olarak gerçekleşti. Pahalılık verisinin açıklanmasıyla kaba tıpkısı yükseliş gerçekleştiren zer mızrap 1807 seviyesini imtihan etti ve daha sonraları aşamalı düşüşleriyle 1790 seviyelerine dümbelek döndü. Mevrut haber ile birlikte zayıflayan dolar, KÖLE tahvilleri ve Fed’in elan güç getiri artışı yapacağı beklentisi ons altında murat oluşturdu diyebiliriz ancak Fed üyelerinden Charles Evans ve Neel Kashkari marifetiyle mevrut delimsirek duruşlu izahat, değerli metalde esasen sıklet unsuru olarak karşımıza bundan sonra. Dünyanın yer iri finansal ve türev borsası olan CME Group tahminlerine bakarak ilkgüz kocaoğlan amacıyla Fed Getiri beklentisi 50 baz puan üzere yüzdelik 57; 75 baz nokta üzere yüzde 43 adına gözüküyor. Yıpranmamış günde 1791 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 15:30’bile KUL ÜFE ve İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları yakından takip edecek. XAUUSD grafiğini maharet adına inceleyecek olursak 1795 – 1812 – 1825 seviyeleri dayanım noktaları yerine; 1772 – 1764 – 1755 seviyeleri ise bindi noktaları kendisine takip edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Evvel 1787-1807$ bandında debi eden Ons/Kızıl haset %0.11 belli belirsiz düşüş ile 1792.32$ dan kapattı. Sonuç günlerde etraflı vadeli düşüş trend direncinin çevresinde cereyan eden Ons/Altının bodur vadeli göstergelerinde düzensizlik dikkat çekiyor. Bu nedenle 1800$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmedikçe relaks eğiliminin arttığını görebiliriz. Yaşanabilecek düşüncesiz çekilmelerde ise 1758$ seviyesi ilk destek noktası yerine izlem edilebilir.
Bodur önel bile önemli dirençlerine benzeyen Gram/Zer’dahi son günlerde yükseliş eğiliminin zayıfladığını görüyoruz. Geçmiş periyot içre 1042 seviyesine büyüklüğünde yükseliş yaşanmasına rağmen kapanış %0.38oranında ayar kaybı ile 1029.92TL’den kapanış gerçekleşti. Güdük vadeli göstergelerin pahal kaybediyor olması gevşeme eğiliminin artabileceğini gösteriyor. 1033-1042 direnç bandının üzerinde kapanış gerçekleşmedikçe kar satışlarının etkisini arttırdığını görebiliriz. Yaşanabilecek ferasetsiz çekilmelerde ise 1000TL seviyesi ilk cesim bindi noktası olarak izleme edilebilir. Bu desteğinin kırılması relaks eğilmini hızlandırcaktır.’ denildi.

Akan dara 3.45 bilyon dolar meydanda verdi

 

İhracat ve ithalat birim derece endeksleri arttı

 

VİOP’ta dizin kontratı güne yükselişle başladı

 

Share: