Gram altında ufki seyir

Cemaziyelevvel, ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, haset yüzdelik 0,9 artışla 1.032,2 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, kullanılmamış güne düşüşle başlamasının peşi sıra saat 10.30 bakımından önceki kapanışının yüzdelik 0,1 altında 1.031 liradan iş görüyor. Tıpkısı dakikalarda çeyrek altın 1.691 teklik, cumhuriyet altını bile 6.908 liradan satılıyor.

Dün yüzdelik 0,8 artışla haset 1.789,1 dolardan mütemmim altının ons fiyatı, şu dakikalarda esbak kapanışının yüzde 0,3 altında 1.784,4 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD’bile ferda açıklanacak pahalılık verileri öncesi, tahaccüm ve ÇAKER Format Bankası’nın (Fed) politikalarına ilişik artan belirsizlikler ile yatırımcıların temkinli davrandığını söyledi.

Bugün malumat gündeminin hastalıklı olduğunu, jeopolitik gelişmelere ilgili veri akışının yatırımcıların odağında bulunduğunu aktaran analistler, beceri açıdan altının ons fiyatında 1.760 doların bindi, 1.800 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Envestisman Foreks bülteninde, ‘Haftanın önceki işlem gününde 1773 seviyesinde başlayan değerli esrar, dönem boyu gösterdiği kademeli değer artışları ile haset 0,90 üstünde derece artışıyla 1789 seviyesinden tamamladı. Geçmiş piyasalar ekonomik marifet itibarıyla rahat ayrımsız devir geçirdi ve Çarşamba haset açıklanacak olan ABD TÜFE verisine odaklanıldı. Alelhusus değerli yatırımcıları açısından önemini koruyucu ESIR TÜFE verisi, altın metalin yönünü belirleyecek arz yüce öge namına karşımıza çıkıyor. Piyasaların beklentisi almanak bazda 8,7 ve boş kafalı bazda yüzde 0,2 yerine ciddilik kazanmış durumda. Genel namına baktığımızda geçmiş ay rekor kıran ESIR para şişkinliği verisinde Ağustos ayı için henüz bağan bir beklenti bahis konusu. Bilgi ile gelişigüzel global bazda volatilite az çok artacaktır ve piyasalar Fed’in Ilkgüz’dahi atacağı adımlar karşı ipuçları arayacaktır. Yıpranmamış günde 1788 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 15:30’dahi KÖLE’dahi açıklanacak olan Ekincilik Dışı Üretkenlik (2. Çeyrek Altın) yakından izlem edilecektir. 19:00’da ise tekrar MEMLUK’birlikte EIA Kısa Vadeli Enerji Görünümü verisi izlenecek. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 1795 – 1812 – 1825 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1772 – 1755 – 1735 seviyeleri ise destek noktaları kendisine izleme edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Ons/Değerli güzeşte hafif fazlalık tıpkısı gidiş aktif oldu ve devir %0.78 oranında yükseliş ile 1789.14$ dan tamamlandı. Şanlı dirençlerini test fail Ons/Kızıl’de nazik aynı haftadayız. Gücük vadeli göstergelerin muğlak görünümü akıbet haftalarda yaşanan yükseliş hareketinin zayıflayabileceğini gösteriyor. 1788-1794 bandı önce muhteşem dayanım konumunda. Detaylı vadeli trendin ense bandı konumuna olan 1794 direncinin kırılmamaması baskıyı artıracaktır. 1758 seviyesi ise gücük vadeli evvel bindi noktası kendisine takip edilebilir. Gram/Zer’üstelik son günlerde almaşık bire bir tempo hareketli olurken, geçkin %0.87 derece kaybı ile 1032.22TL’den kapanış gerçekleşti. Kısa vadeli göstergelerin ağır sıklet kaybediyor olması relaks eğiliminin artabileceğini gösteriyor. 1033-1042 direnç bandının üzerinde kapanış gerçekleşmedikce kar satışlarının etkisini arttırdığını görebiliriz. Yaşanabilecek hoşgörüsüz çekilmelerde ise 1000TL seviyesi önce mehabetli destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğinin kırılması relaks eğilimini hızlandırcaktır.’ denildi.

VİOP’ta endeks kontratı güne yatay seyirle başladı

 

Kripto mal korsanları ‘köprülere’ yöneldi

 

Piyasalarda temkinli reviş

 

Share: