Gram altın bakir haftada düşüşte

Geçen haftanın serencam prosedür gününde, ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, haset yüzdelik 0,6 artışla 1.038,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bakir haftaya düşüşle başlamasının peşi sıra saat 10.45 itibarıyla geçmiş kapanışının yüzde 0,6 altında 1.032,4 liradan muamele görüyor. Tıpkı dakikalarda çeyrek 1.694 teklik, cumhuriyet birlikte 6.918 liradan satılıyor.

Cuma haset yüzdelik 0,7 artışla haset 1.802,3 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışının yüzdelik 0,8 altında 1.787 dolardan prosedür görüyor.

Ons altın, sabık hafta bire bir eski haftaya nazaran yüzdelik 1,52 derece kazanarak yükseliş eğilimini üst üste dördüncü haftaya çıkardı.

Analistler, güzeşte hafta ABD’de enflasyon verilerinin beklentilerin altında gerçekleşmesiyle altına olan talebin arttığını belirterek, ABD Suret Bankası (Fed) yetkililerinin delimsirek açıklamaları sonrası ise değerli fiyatlarının kullanılmamış haftaya düşüşle başladığını söyledi.

ABD Kalıp Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının hafta süresince yakından strateji edileceğini bildiren analistler, mal piyasalarında, Fed’mağara yüzdelik 54 ihtimalle 50 temel puan getiri artıracağı, 75 baz puanlık nema artışı ihtimalinin ise yüzdelik 46 seviyesinde bulunduğunu anımsattı.

Analistler, bugün vukuf gündeminin rahat olduğuna ifade ederek, maharet açıdan altının ons fiyatında 1.760 doların bindi, 1.820 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Altının geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği performansına baktığımızda art arda dört haftayı dahi rüşvet ile kapadığı görülüyor. Bakir haftaya 1801 seviyelerinde başlayan kızıl günün geçmiş saatlerinde kötü yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Piyasalar Çin kanadından mevrut kazançlı verileri izledi ve bu hesaplı veriler genel yerine Çin’mağara toparlanma bile yavaşladığı görüldü. Bu gelişme ise kızıl üstünde baskılar oluşturdu. Geçtiğimiz haftada ise KUL kanadından gelen şişkinlik verisinin beklentilerin altında kalması altını desteklemiş ve toparlanma hareketleri yaşanmıştı. Yeni haftada piyasalar Çarşamba günü açıklanacak olan FOMC derinti tutanaklarını izlem edecek. Tutanaklarda yetkililerin önümüzdeki dönemler için neler planlandığının ipuçları aranacak. Eskimemiş günde ise soylu erki selen bakımından hastalıklı benzeri bölüm bizleri bekliyor. XAUUSD grafiğini maharet adına inceleyecek olursak 1802 – 1815 – 1825 seviyeleri dayanım noktaları olarak; 1785 – 1772 – 1760 seviyeleri ise bindi noktaları yerine takip edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Envestisman Foreks bülteninde, ‘Ons/Zer’dahi Cuma haset alıcılar okkalı kazanırken, %0.71 derece kazanımı ile 1802.29$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta dalgalı aynı davranış izlenmesine karşın uzun vadeli trend direncinin üstünde kalımlı hareketler görüyoruz. 1800$ seviyesinin üzerinde sürecek hareketlerde 1828 seviyesi ilk vuzuh direnç kendisine takip edilebilir. Yaşanabilecek izansız çekilmelerde ise 1788$ seviyesini geçmiş destek noktası adına verebiliriz

Gram/Değerli’da hafif zait aynı gidiş aktif oldu ve %0.62 oranında değer kazanımı ile 1038.76 TL’den kapanış gerçekleşti. Güdük vadeli göstergelerin okkalı kaybı sürüyor. 1042-1058 dayanım bandının üzerinde kapanış gerçekleşmedikçe kar satışlarının etkisini arttırdığını görebiliriz. Yaşanabilecek idraksiz çekilmelerde ise 1000TL seviyesi önce koca bindi noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğinin kırılması gevşeme eğilimini hızlandıracaktır.’ denildi.

Bütçe 64 milyar lira engelsiz verdi

 

Avrupa borsaları haftaya artı başladı

 

Ücretli çalışan sayısında artım

 

Share: