Gönüllü kadınların ördüğü argaç ve bereler çocuklara dağıtıldı

Kastamonu’bile tahminî 100 gönüllü kadının ördüğü argaç ve bereler çocuklara dağıtıldı.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünce başlatılan “Ilgiyle Gönüle Halk Emeği” projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarının eş üyeleri ve gönüllü kadınlar atkı ve bere ördü.

İlk etapta gerekseme sahibi dallar amacıyla örülen argaç ve bereler yavaş paydaşlık üstüne site merkezi ile Şenpazar ilçesinde belirlenen okullardaki mecmu çocuklara dağıtıldı.

Rengarenk argaç ve bereleri takan torunlar bahtiyarlık yaşadı.

Şenpazar ilçesindeki argaç ve berelerin dağıtımına katılan Kastamonu Valisi Avni Şarap’ın eşi Ilkbahar Şarap, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında kendisinin de atkı ve ezik ördüğünü belirtti.

Projeyi çokça beğendiğini anlatan Çakırdoğan, şunları söyledi:

“Projenin adı üstelik haddinden fazla domuzuna. Gönüllülük esasına dair. Herkesin tek kazanç gözetmeksizin elinden geleni yapmaya himmet ettiği benzeri proje. Çok basit kadar zahirî fakat dokunuşları büyük olan tıpkısı proje. Kastamonu’daki hanımlarımız çocuklarımıza atılmış bereler ördüler. Sabık hafta el ortamında yavrularımıza ulaştırdık. Zaman da Şenpazar ilçesinde çocuklarımızla buluşturduk. Adamakıllı fahri hanımlarımızın emanetini çocuklarımıza ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Şefi Pınar Başbilen ise projenin açıklık ayında başladığını belirtti.

Emeği geçenlere teşekkürname eden Başbilen, “Bütün çocuklarımıza bunu yansıtmak istiyoruz. Projemiz kapsamında annelerimizin örmüş olduğu atkı ve bereler onlara esas sevgisi, asıl şefkati yansıtsın diye niteleyerek bilcümle çocuklarımıza dağıtıldı. Onlar o sıcaklığı hissetsin, anne şefkatini duysunlar istedik.” diye konuştu.

Atkı ve berelerin dağıtımına Şenpazar Kaymakamı Emre Kazanasmaz ile İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Çetin Akıllıca Şimşek dahi katıldı.

Share: