Giresunspor Asbaşkanı Ayhan, hedeflerini anlattı Açıklaması

Spor Kıç Süper Ligi ekiplerinden Bitexen Giresunspor’un asbaşkanı Ercan Ayhan, gelecek haftalarda alacakları mebzul kayran sonuçları ve ortaya koyacakları iyice futbol sebebiyle Süper Lig’dahi gürültülü getireceklerini söyledi.

Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sezona ferah başladıklarını ve geçmiş 4 haftada 6 puan topladıklarını belirtti.

Sabık hafta Yukatel Kayserispor karşısında mağlup olduklarını anımsatan Ayhan, bunun üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Ayhan, Giresunspor’un bu sezon ligde henüz balaban başarılar hedeflediğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Giresunspor yönetim kurulu olarak lige, ‘mutluluk sezonu’ parolasıyla girdik. Bu zaman bu parola ile ligde mücadele etmekteyiz. Nazik başarılar hedefliyoruz. Giresunspor, camiası, şehri, taraftarıyla, herhangi bir şeyi ile angajman, kontekst içerisinde mutlu tıpkı mevsim etmek istiyoruz. Süper Lig’deyiz ve bunun zevkini çıkartmak istiyoruz. Giresunspor gelecek haftalarda alacağı ferah düzlük sonuçları ve ortaya koyacağı domuzuna futbolla Süper Lig’üstelik ses getirecektir.”

Alıntı çalışmalarını sürdürdüklerini tabir eden Ayhan, birkaç güne kadar eskimemiş isimleri kadrolarına katacaklarına dikkati çekti.

Hedeflerinin, ilişki ve muadele içerisinde uzun ayrımsız maraton olan ligi evire çevire yerlerde bağlamak olduğunun altını çizen Ayhan, “Sezon ince benzeri maraton. Banko inişli, mezun zamanlar olacaktır. Galibiyetler birlikte alacağız, berabere kalacağımız maçlar birlikte olacak, yenilgiler de alacağız. Ama angajman ve beraberlikle Giresunspor’a eş çıkıp, bu sezonu birlikte ligde kalarak tamamlayacağız.” diyerek konuştu.

Ayhan, ligin 5. haftasında 3 Eylül Cumartesi günü sahalarında oynayacakları Arabam.com Konyaspor maçına ilişkin üstelik şu değerlendirmede bulundu:

“Konyaspor maçı baskı olacak. Rakibimiz hem özlük sahasında hem da deplasmanda haddinden fazla bereketli ayak topu oynayabilen benzeri takım. Güzeşte hafta da Fenerbahçe’yi yendiler. Buraya dahi haddinden fazla iddialı geleceklerdir. Bizim için takımın kim olduğu muhteşem değil. Tığ sahaya çıkıp 90 an savaşım ederek galip gelmeyi hedefliyoruz.”

Ercan Ayhan, yeşil-beyazlı taraftarlara, Konyaspor maçında takımlarına müstelzim desteği vermeleri çağrısında bulundu.

Share: