Giresunlu Esnaf: “8 Aydır Kiramı Cepten Veriyorum. Kapatacağım”

Giresun’üstelik tuhafiyecilik eden Hatice Tanıdık Doğan, “Bu dükkanı açalı 8 kamer oldu amma hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının haddinden fazla müfrit yüksekliği bulunmayan ama gerek istemez yetmiyor. Dirimlik masraf dengemiz tutmuyor” diye dert yandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Yozgat Milletvekili Yüce Geven, Giresun’da esnafı ülfet ederek dertlerini dinlediler. Sorunlarını CHP’li milletvekillerine anlatan tuhafiyeci Hatice Biliş Doğan, şöyle konuştu:

“Bu dükkanı açalı 8 ay oldu ama bilcümle cebimden veriyorum kiramı. Kirasının çok ekstrem yüksekliği bulunmayan amma lüzumlu istemez yetmiyor. Dirimsel harcama dengemiz tutmuyor. Azrail olayı var ama iplerin fiyatı faziletli şudur, budur bundan sonra alamıyorlar. Alamayınca üstelik daima cepten icar bitmek çokça el çıktı. Gelen sorup gidiyor. 3 çıngı alan bayanlar imdi 2 pare alıyor. Buraya bakir misil olarak dedim kim aydınlatma olsun, zindelik olsun ayrıca başka esnaflarla üstelik görüştüm ihtimal kullanılmamış misil kaybı bu yüzden da olabilir diye düşünüyorum. Esnafların hepsinde ağırbaşlılık var aynı bir tane kul değil.”

“BUYURMAK Kİ AYNI SIKINTIYI SİZDE YAŞIYORSUNUZ”

Milletvekili Gürer ise, “Esnafı görüşme ettiğimizde kazançlı anlamda vatandaşın daralan bütçesiyle alım yapmadığını, namına işaret koyarken bile fiyatlı aldıklarını bu nedenle sıklet yaşadıklarını anlattılar. Geçmek kim bire bir sıkıntıyı siz dahi yaşıyorsunuz” dedi.Share: