Giresun’da 50 bin metrekarelik “Millet Ormanı” kurulacak

Giresun’da, 50 bin metrekarelik “Ulus Ormanı” kurulması çalışmalarına başlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Giresun Orman Nahiye Müdürlüğü ile Giresun Belediyesi işbirliğinde, “81 ile 81 Kavim Ormanı” projesi kapsamında, Gaziler Mahallesi’nin kayırıcı bölgesinde orman oluşturulacak.

“Millet Ormanı”nda reviş, velespit ve koşun yolları, avantür parkı, ezgi terası, toplumsal tesis ve kamp alanları ile otopark, kamelya, firez evleri ve amfiteatr piyes düz takanak. Vatandaşlar, projenin hayata geçmesiyle kent manzarasına eş, yüksek standartlarda sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri aynı ormana kavuşacak.

Açıklamada, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun şu görüşlerine kayran verildi:

“Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, ülkenin dört bir yanı sıra devam eden analog çalışmalardan biri dahi Türkiye’nin parlayan şehri Giresun’a kazandırılacak. Budun Ormanı projesi hemşehrilerimiz amacıyla mütenavip tıpkı hayat alanı olacaktır. Görev yaptığımız süre boyunca Giresun’umuza projelerimizle kirli bırakmaya, Giresun’a yakışır olacak şekilde belediyecilik hizmetlerinin yer iyisini yapmaya mücahede ediyoruz. Budun Ormanının şehrimize çokça yakışacağına ve bölgemize fazlalık ayar katacağına canı istekle inanıyorum.”

Share: