Gaziantep’te okullara spor ve us-zeka oyun malzeme desteği

Gaziantep’te Şehitkamil Belediyesi ilçede kâin tekmil ilkokul, ortaokul ve liselere spor malzemesi ile düşünce ve zeka baziçe seti desteği verdi.

Şehitkamil Ekin Merkezi’nde planlı törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, öğrencilerin yarınların geleceği olduğunu söyledi.

Emeği geçenlere teşekkürname fail Gül, “Eskiden öğretmenler odasında ‘spor ve aktiflik yapacağız amma materyal yok’ derlerdi. Tığ bunları aştık daha çok. Hele son yıllarda belediyelerin okullara verdiği malzeme desteği çokça arttı. Yarım Yamalak kalırsa yeniden tamamlarız. Daha Çok okullarda başarı için kulp kalmadı.” dedi.

Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu ise bütün 313 okula, branşa katışıksız 4 bin 700 kalifiye idman hepsi ve 5 bin 8 us ve zeka oyunu bergüzar ettiklerini söyledi.

Gaziantep’in bir spor şehri olduğunu belirten Fadıloğlu, şunları kaydetti:

“Okullara verdiğimiz ayak topu ve voleybol topların yanında alelhusus hatır ve zeka oyunlarını önemsiyoruz. Geçen yıl esas sınıflarından koymak amacıyla eksiksiz sınıflarda özellikle satranca müteveccih eğitimi civar plana almıştık. Bu senede beyin ve zeka oyunlarına müteveccih çocukların teknolojik oyunlardan az buçuk gabi görmek yerine bunları önemsiyoruz. Garaz bunlara giderek buna yönelik aynı alay havasında turnuva düzenlemektir.”

Konuşmaların ardından simgesel namına kâh ekol yöneticilerine futbol, basketbol ve voleybol tamamı ile us ve zeka baziçe setleri ihsan edildi.

Share: