Gaziantep ve Malatya’da, 19 Ilkgüz Gaziler Haset nedeniyle tören düzenlendi

Gaziantep ve Malatya’da 19 Ilkgüz Gaziler Haset zımnında tören düzenlendi.

Gaziantep’te 15 Temmuz Demokratlık Meydanı’ndaki törende, Ilbay Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Atmaca, 5. Zırhlı Sancak Komutanı Liva Hacı Halil Osma, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Büro Başkanı Cuma Fazilet, Türkiye Harp Mamülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Orion Civciv, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Gaziler hesabına mütekellim Yoksulluk Fakçı, şehit ve gaziliğin kavga meydanlarında erişebilecek sunma gururlu mertebelerden olduğunu belirterek, “Hele gazi site Gaziantep’te aynı gazi namına yaşamaktan haysiyet ve kurum duyuyorum.” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda koşuk dinletisi yapıldı.

Malatya

Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na, Ilbay Hulusi Delicesine, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Ofis Başkanı İbrahim Cengiz çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Şahin ve beraberindekiler, Yeşiltepe Kent Mezarlığı’ndaki şehitliği musahabe ederek, martir mezarlarına kırmızı ve parafin karanfil bıraktı.

Protokol, okunan Kur’an-ı Kerim’in arkası sıra yakarış etti.

Törene İl Güven Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Uyanık Komutanı Güllabi Kıdemli Albay Ercan Zer, Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, ara sıra sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: