GAZİANTEP – TDV’den, YPG/PKK’lı teröristlerin hayattan kopardığı öğretmenin okuluna mektup bağışı

Türkiye Kült Vakfı (TDV) ve Ilmek İşleri Başkanlığı aksiyon birliğinde başlatılan “Hediyem Pusula Olsun Kampanyası” kapsamında YPG/ PKK’lı teröristlerin Gaziantep’in Karkamış ilçesine yönelik roketli ve havanlı saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Ayşenur Alkan’ın isminin verildiği okulun kütüphanesine 887 betik ihsan edildi.

Okulun kütüphanesine bağışlanan kitapların teslimi üzere TDV Genel Müdürü İzani Turan, Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Karkamış Kaymakamı Furkan Çakır ve rap müzik sanatçısı Karakulak Aydemir, Kocatepe Hoca Ayşenur Parafin İlkokulu’nu müzakere etti.

Beraberindekilerle ekol kütüphanesine 881 kitabı konfirmasyon eden TDV Genel Müdürü İzani Turan, AA muhabirine, mangiz adına bütçelerinin tıpkı kısmını eğitim alanına tahsis ettiklerini söyledi.

Karkamış’ta 21 Kasım’da gerçekleştirilen saldırıda teröristlerin hedefi olan ve hasar oluşan Kocatepe Öğretmen Ayşenur Parafin İlkokulu’nun özel bire bir okul olduğunu anlatan Turan, şöyle devam etti:

“İnsanımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı kitapla buluşturmak hele bizim Ilmek İşleri Başkanlığımızın eserlerinden kitapların olmadığı bire bir okulumuz kalmasın istiyoruz. Yarayışlı sahiplerimizle ‘Hediyem Mektup Olsun Kampanyası’nı beraber yürütüyoruz. Şükürler olsun Ankara’da, Bursa’da zaman de Gaziantep’te bu dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Buradaki dağıtımımız çok anlamlı. 15-20 devir geçmiş bir bomba neticesinde martir düşen Ayşenur Parafin adının verildiği okulda beraberiz. Çocukların mutluluğunu gözlerinden okudum inşallah bu kampanyamız kar hepsi üzere büyüye büyüye Türkiyemizin arz ücra köşesine kadar gitmeyi gönül ediyoruz. Gençlerimizi ve öğrencilerimizi kitapla buluşturma hedefimiz var.”

Kitap dağıtımı sonrası rap enstrüman sanatçısı Karakulak Aydemir, öğrencilere ezgi söyledi.

Share: