Gaziantep merkezli 4 ilde dolandırıcılık operasyonunda 10 meşkûk gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 4 ilde düzenlenen ayyarlık operasyonunda 10 ibret yakalandı.

İl Cingöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep kalkmak amacıyla Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 kocabaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması üzerine say başlattı.

Bu kapsamda beceri ve fiziki izleme fail ekipler, kendilerini memur ve emekli adına tanıtarak besicilerin hayvanlarını alan ve 5 milyon lira üzerinde zarara uğratan zanlıları tespit etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere ameliyat düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Kurnaz Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Baylan Örgün, AA muhabirine, 2 büyükbaş hayvanı için dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Para amacıyla kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, tığ birlikte jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Allah jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden mevrut Istekli Mecnunca ise dolandırıcıların internet üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, kısım yapıp fiyatta anlaşıldı. Banka hesap numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Ilişki haset olduğu ve bizim birlikte başımıza hakeza bir husus gelmediği amacıyla paranın gönderildiğini düşündük. Servet ‘pazartesi günü gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Küçük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Bugün ayyar kadro yakalandı.”Share: