Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yılın önceki bebekleri dünyaya geldi

Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman’de 2023 yılının evvel bebekleri dünyaya geldi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Cengiz Gökçen Avrat, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni yılın ilk dakikalarında yaklaşık 3 kilogram yerine dünyaya gelen ve Fatma Asel ismi verilen bebeği ve ailesini mülakat etti.

Gül, temel Sevilay ile ağababa Erhan Karahan’a kıvrak olsun dileklerinde bulundu.

Vali Gül’e, İl Esenlik Müdürü Ümit Bahtiyar Tiryaki, sayrılarevi başhekimi Fatma Coşkun üstelik eşlik etti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta birlikte yılın önce bebeği Necip Fazıl Site Hastanesi Avrat Doğum Ekleme Hizmet Binası veladet servisinde saat 00.00’dahi dünyaya geldi.

Dilek ve Büyük Çiçek Bozuğu çiftinin ikinci çocukları namına 3 kilo 100 gram ağırlığında doğan bebeğe Aras ismi verildi.

Eş Mevlit Uzmanı Op. Dr. Sevinçli Avan, gazetecilere, hayata gözlerini açan yılın evvel bebeğinin alışılagelen doğumla dünyaya geldiğini belirterek, “Asıl ve süt kuzusu gayet dosdoğru, yıpranmamış yılın bebeğini tekmil saat 00.00’üstelik mıhlı bir şekilde annemizin kucağına verdik. Asıl üstelik biz üstelik mutluyuz. Bebeğimizin aileye alımlı çalımlı olmasını diliyor, bu vesileyle birlikte eksiksiz halkımızın yeni yılını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Avrat Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde eskimemiş yılın geçmiş dakikalarında 3 kilogram 100 gram dünyaya gelen Aykut çiftinin bebeğini görüşme etti.

Başkan Kılınç, anne Cansu ile ağababa İbrahim Aykut’a kandırıcı olsun dileklerinde bulunarak çeyrek dürü etti.

Share: