Galebe Partisi Genel Başkanı Özdağ: “2028 seçimlerine kadar başkanlık sistemiyle bitmeme edeceğiz”

Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, “2028 seçimlerine kadar aceleci karar almaya imkan veren, bu enkazı fakat o şekilde kaldırabileceğimiz, riyaset sistemiyle bitmeme edeceğiz.” dedi.

Kayseri’de Gültepe Ekin Merkezi’nde ” Türkiye’nin Sorunları” konferansında konuşan Özdağ, Türkiye’nin koca problemleri olduğunu, bu sorunları Zafer Partisi’nin çözebileceğini söyledi.

Türkiye’de seçimlerin konuşulduğunu amma Topluluk ve Ulus ittifaklarının ortaklarının net ayrımsız tarih açıklamadıklarını dile getiren Özdağ, “Utku Partisi bu seçimlerde altılı masa, yedili masa kadar değil. Altılı Ganyan masa diyorlar amma biliyorsunuz HDP dışarıda bekliyor. Tığ tıpkı program etrafında sağlam aynı kadro ile Türkiye’yi yönetmeye eğilimli bir partiyiz.” diye niteleyerek konuştu.

İktidara geldikleri takdirde yapacakları icraatları anlatan Özdağ, şunları kaydetti:

“Utku Partisi’ne önümüzdeki 5 yıl Türk milleti yetki verirse parlamentoya anne haklarını reddetme edeceğiz. Bakanları gine parlamentodan seçmece, müsteşarlık müessesini yine oluşturarak, Sayıştayı hür çalışır ağıl getirerek, parlamentonun bütçe yetkisini kabul ederek 2028 seçimlerine kadar çabuk karar almaya imkan veren, bu enkazı fakat o şekilde kaldırabileceğimiz, başkanlık sistemiyle devam edeceğiz. Ancak 2028 seçimlerinde parlamenter demokrasiye geçeceğiz. Bu noktada diğerlerinden ağız ağıza ayrılıyoruz.”

Share: