Fransalı Emile Dindar oldu

Fransa vatandaşı Emile Zehnder, Elazığ İl Müftülüğünde planlı törende Lafız-i Tanıklık getirerek Mutekit oldu.

Dindar oluşmak istediğini belirterek Elazığ İl Müftülüğüne başvuran Fransa vatandaşı Emile Zehnder (85) amacıyla ihtida merasimi düzenlendi. Kur’an-ı Koçak tilavetinin ardından İl Müftü Vekili Özer Kardeş, Emile’ye İslam’ın asıl esasları ile ilişkin bilgelik verdi. Arkası Sıra şahitler huzurunda Lafız-i Tanıklık getirerek Müslüman olan Emile, ‘Emin’ ismini aldı.

Müftü Özer, “İslam’da Cenabıhak temas manasıyla birdir. Zatında ve sıfatında birdir. Doğmamıştır ve doğurulmamıştır, oğlu, kızı yoktur. Hiçbir şekilde aynı ve dengi yoktur. Değme öz ona muhtaçtır. O hiçbir şeye eksikli değildir. Mekanla, zamanla vabeste değildir. O kullarına haddinden fazla yakındır. Vasıtasız, aletsiz namına agâh, görür. Gücü seçme şeye yeter. Dünyayı, kainatı ve gelişigüzel şeyi yaratıcı, kanunlarıyla düzenleyen odur. Tanrı’ın birliği inancına ve ona teslimiyet amacıyla bulunmaya İslam diyoruz. İslam’a vira etmek Allah’a ve Hz. Muhammed’in Tanrı’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun getirdiklerine inanmakla tamam” dedi.

Merasim yapılan dua ile tamamlandı. İl Müftü Vekili Özer Kardeş, Emin’i tebrik kartı ederek, ihtida belgesi ile birlikte Ilmek İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur’an-ı Kerim ve mütenevvi kitaplar ihsan etti. – ELAZIĞ

Share: