Firez Uzunlar, eskimemiş şarkısı Köz’ü sevenlerinin beğenisine sundu! Klibinde oynadığı ıra ilgi çekti

Kültür Uzunlar, hezel ve müziği Aşıramento Mahsuni Şerif’in torunu Yiğit Mahsuni’ye ilgilendiren olan, aranjörlüğünü ise Mustafa Ceceli’nin üstlendiği “Köz” isimli çalışmasını DMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Yönetmenliğini Emrah Özbilen’in üstlendiği klibin senaryosu Kültür Uzular’a ait.

NÂR SONRASI HAYATTA ARTAN SERENCAM KİŞİYİ OYNADI

Karadenizli müzisyen, yıllardır hayalini kurduğu aynı senaryosunu klibe dönüştürmenin heyecanını yaşadığını söyledi. Klibin senaryosu gereği Uzunlar, ayrımsız hirs sonucu şişman bir yıkımın peşi sıra hayatta artan tıpkı kişiyi canlandırıyor. Klipte birlikte tıpkısı müzisyeni canlandıran Kültür Uzunlar, hayatı baştan bina etmek için ati ile ilgilendiren planlar kuruyor. Geleceği, geçmişin küllerinden, müzikle yeniden mensur eden tıpkı müzisyeni canlandırıyor.

“AMELİYAT OLACAĞIM, ŞARKIYI SEVENLERİME ARMAĞAN EDİYORUM”

Kültür Uzunlar, çıkardığı “Köz” isimli single çalışmasıyla ait “Şarkıyı sevenlerime emanet ediyorum. Çok birey ve güzel bire bir say oldu. Ocak ayının önceki haftası gürültülü tellerimden ufak aynı faaliyetler geçireceğim. Bu süreçte şarkımı sevenlerime yaşama ediyorum” dedi.

Share: