Film kahramanlarının figürlerini tarihi ve saf ortamlarda fotoğraflıyor

Kırklareli’nde çocukluğunda merak duyduğu aksiyon filmlerinin kahramanlarının oyuncaklarını biriktiren Fecir akarsu Belletici, 200 parçadan oluşan koleksiyonu ile tarihi mekanlarda çektiği fotoğrafları toplumsal medyada paylaşıyor.

Lüleburgaz ilçesinde bire bir giyim mağazasında komutan danışmanı olarak müteharrik 34 yaşındaki Antrenör, 15 yıldır hisse senedi filmlerinin kahramanlarının oyuncaklarını biriktiriyor.

Evinin bire bir odasını oyuncaklarla donatan Koç, yersiz zamanlarında üstelik tarihi mekanları kaynak yaparak figürlerin fotoğraflarını çekiyor.

Çektiği fotoğraflar ile oyuncaklarına sahn veren Belletici, bu fotoğrafları üstelik sosyal medyada paylaşıyor. Belletici, bu sayede değişik tıpkısı kavga ile takipçilerinin beğenisini topluyor.

“Foto makinemi ve figürleri yanımda taşıyorum”

Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, âdeta yaşta başlayan aksiyon filmlerinin kahramanlarının oyuncaklarına ilgisinin rastgele geçen aktarılma arttığını söyledi.

Figür koleksiyonu yapıp bunları fotoğraflamasının ise antrparantez hoşuna gittiğini anlatan Koç, figürlerle oluşturduğu kompozisyonların kendini çok bahtiyar hissettirdiğini anlatım etti.

İmkan buldukça koleksiyonuna eskimemiş figürler eklemeye çalıştığını tamlayan Koç, şöyle konuştu:

“Sonsuz fotoğraf makinemi ve figürleri yanımda taşıyorum. Küçük aynı akarsu birikintisinde iri bire bir göl üzere efekt yapmayı ya dahi siftinlik benzeri çalıyı şişman benzeri ormanmış üzere çekmeye çalışıyorum. Zat kurduğum sahneyi fotoğrafa yansıtmaya çalışıyorum. Orman mekanı istediğimde kez kenarında ayrımsız yerde çekebiliyorum. Tarihi tıpkısı mekan istediğimde ise camileri tercih ediyorum. Caminin kenarlarına koyuyorum figürü. Tıpkı taşın kenarında ufak benzeri pozlama yapıyorum, o şekilde fotoğrafa döküyorum.”

Koç, daha çok tarihi mekanları yeğleme ettiğini, 15 yıldır biriktirdiği figürleri kestirmece 5 yıldır fotoğrafladığını dile getirdi.

Oyuncakların fotoğrafını çekerken görenlerin şaşkınlıkla kendisini izlediğini, sonucu gördüklerinde ise olumlu tepkilerini ilettiklerini aktaran Antrenör, “34 yaşında ayrımsız koca oyuncaklarla oynuyor kadar gözüküyor. Böyle bakışlara hayalet oluyorum. Kollar yanıma geliyor, onlarla konuşuyoruz. İlk başta yadırgayanlar oluyor ama onlara çektiğim fotoğrafları gösterince biraz değişik gözle bakıyorlar. Toplumsal hayattaki ağırbaşlılık ve stresten beni alıyor, değişik boyuta, huzura erdiriyor diyebilirim. Bundan sağlık alıyorum. Gündelik dertlerimi, sıkıntılarımı unutuyorum. Bu şekilde hobimi hem bitmeme ettirmiş oluyorum hem üstelik kendimi az buçuk huzura erdiriyorum.” ifadesini kullandı.

Share: