FETÖ operasyonunda 14 suratsız yakalandı

Ankara’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu belirlenen 15 şüpheliye yönelik planlı operasyonda, 14 can yakalandı.

Firari mensupları üzerinden aktüel faaliyetlerini sürdürmeye etkin bazı teşekkül mensuplarının, saklanmak amacıyla kullandıkları “gaybubet” evlerinde saklandıkları belirlendi.

Bu kişilerin, istinaf yahut Yargıtayda cezaları kesinleşen başka örgüt mensuplarının mikro dışına kaçmalarını bulmak üzere çalıştıkları tayin edildi.

Bu bilgiler konusunda düzentileme başlatan ekipler, 1 maaş beceri ve fiziksel takip sonucu teşekkül üyelerinin saklandıkları evleri belirledi.

Ankara İstihbarat ve Terörle Uğraş Büro Müdürlüğü ekiplerince haklarında arama kararı bulunan 15 şüpheliye müteveccih planlı eş zamanlı operasyonda 14 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerden 3’ünün örgütün “askeri bilinmeyen” yapılanmasında, birinin “adliye gizli” yapılanmasında hoşgörülü konumunda bulunduğu, örgütün Nevşehir ve Sivas illerinden mesul “ablalarının” birlikte şüpheliler ortada vadi aldığı kaydedildi.

Şüpheliler beyninde, meslekten ihraç edilen bozuk Liva E.Y. ile ihraç edilen 5 subay ve astsubayın de bulunduğu öğrenildi.

Diğer şüphelilerin de “örgütün sivil yapılanmasında mesul seviyede görev aldıkları ve örgüte para sağladıklarına dayalı haklarında etkili pişmanlık beyanları ve deliller zımnında” arandıkları belirtildi.

Share: