Fehamet Tiyatroları turneye çıkıyor

Fehamet Tiyatroları (DT), 5-11 Aralık’ta, 19 ilde 10 değişik oyunu seyirciyle buluşturacak.

DT Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep, Kahramanmaraş, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Denizli, Ordu, Edirne, Kayseri, Nevşehir, Sakarya/Adapazarı, Rize, Balıkesir, Uşak, Tekirdağ/ Hastalıklı, Çanakkale ve Edirne/ Keşan’da toplanmış 45 piyes düzenlenecek.

Bugün başlayacak turne programı çerçevesinde, Trabzon Heybet Tiyatrosu, “Krem Karamel”i Kahramanmaraş ve Gaziantep’te, Bursa Izzet Tiyatrosu, “Meraki”yi Elazığ ve Malatya’da, Erzurum Ululuk Tiyatrosu, “Ölümsek Baziçe”u Samsun ve Çorum’da izleyicilerin beğenisine sunacak.

İzmir Mehabet Tiyatrosu, “Yalnızlık Tanrısı”nı Sakarya ve Zonguldak’ta, Sivas Cesamet Tiyatrosu, “Bireşimli Zeka”yı Yardımcı ve Denizli’de, Adana Izzet Tiyatrosu, “Sen İstanbul’dan Henüz Güzelsin” oyununu Rize ve Kalabalık’da, İstanbul Şevket Tiyatrosu, “Suşa ile Kiki”yi Edirne ve Keşan’da tiyatroseverlerle buluşturacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu ise “Binbir Tün Masalları” oyununu, Nevşehir ve Kayseri’de, “Kadınlarımız” ünlü oyunu Balıkesir ve Çanakkale’de, “Bizim Yunus”u ise Tekirdağ ve Hastalıklı’da sergileyecek.

Share: