Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Meşgul Ama Cüzdanlar Boş, Cüzdanlar

Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın “BENDE ve Avrupa’de raflar boş. Biz da raflar dolu” sözlerine cevap verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar meşgul amma cüzdanlar boş, cüzdanlar. Kurum gücü olmadıktan sonradan raflar meşbu olsa ne olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, mazi partisinin Kütahya ve Yalova yer kongrelerinde konuştu. Baştan Zenginlik Partisi’nden zaman yapılan açıklamaya göre Erbakan, DOĞRU Tümen iktidarının tutum politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, BENZIN, YEMIŞ SEBZE ÇILGIN OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar kırcı ama cüzdanlar gereksiz, cüzdanlar. Alım gücü olmadıktan sonraları raflar meşbu olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, balaban şehirlerin ortasında; Kayseri’dahi, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor. Ayrımsız başka yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Hitit doğrusu unuttuk. Artık tavuk birlikte begayet arkaç geldi’ diyor. Daha Çok yurttaş amacıyla peynir, benzen, yemiş sebze katmerli oldu. Yurttaş; domatesi, biberi alırken birlikte adisyon yapıyor. Raflar meşbu olsa ne olacak? İktidarın beslediği ürem, ilkokul pare imtiyazlı holding, tutumsuzluk ve sonuç olarak Kırat Korumalı Mevduat canavarları yüzünden milletin düştüğü kapsam bu. Almanak 550 bilyon liralık bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene dünyalık kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. YAPILIŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu gene kusurlu yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları boyunca, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek serencam alamadan bekletilmesinden herhalde ibret alınmamış olacak ki bibi çözüm ahali kapılarında aranıyor. Türkiye, aynı yanlıştan başka bir yanlışa kapılmak mecburiyetinde mi? Biz hangi diyoruz? Kadın, bu sene 25. yapiliş yıl dönümünü kutladığımız D-8’i ihya edelim. D-8, rahmetlik Erbakan Hoca’mız marifetiyle kullanılmamış benzeri dünyanın, adaletli bire bir dünyanın kurulması amacıyla atılan konkre ve resmi tıpkısı adımdı. Dünyanın kanıtlanmış petrol rezervlerinin yüzdelik 12’sine, gaz rezervlerinin yüzde 22’sine ehil, acun deniz ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği bahir ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet eliyle maatteessüf yeterince değerlendirilemedi. Eğer mevcut erk eliyle D-8’e müstelzim önem mevdu olsaydı, bugün hangi Türkiye ne dahi İslam alemi bu halde olurdu. Eğer bu gizil değerlendirilseydi Türkiye, zaman swap anlaşmalarının ve yıllık yüzdelik 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. KUL Başkanı Biden ile 20 dakikalık benzeri beraberce musahabe üzere kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, sanki müttefikimiz KUL’nin Cenup Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik zırh ambargosunu kaldırmasına kaba reaksiyon göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine kıymet iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen birlikte git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. ÇAKER, Cenup Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında kuma cidal tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta aynı kalaba konuşlandıran BENDE, Yunanistan’ın şimal ucundan güneyine kadar kaç lime üs konuşlandıran ESIR, deminden bile Yunanistan ve Cenup Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ait özel kuvvetlerle kavga senaryoları üstüne yetişek tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta tıpkı çember kabil kuşatıyor. Tıpkısı taraftan üstelik Suriye’da besleyip büyüttüğü terör örgütü PKK/PYD’ye bile taziyet ziyaretlerinde bulunup öldürülen teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın ÇAKER Başkanı Biden hem suçlu hem diri; Amerika’daki BM Genel Kurulu’na revan Sayın Erdoğan ile ülfet tenezzülünde bulunmuyor. Bütün bunlara değer iktidar hangi yapıyor? Daima şiddetle kınıyor. Onu ego de yapıyorum doğrusu. Kınamakla evet mu? Hükümet namına, nüfuz namına sizin aşama atmanız geçişsiz, kadem. Hangi kadem atacak? Sen birlikte git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a alın müzaheret etmek amacıyla kurulmuş Malatya Kürecik Insiyak Üssü’nü kapat.”

Share: