Fatih Erbakan: “Masa da kasa bile tıpkı kapıya çıkıyor”

Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor ki masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa de sandık bile benzeri kapıya çıkıyor” dedi.

Baştan Bolluk Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Basit Umumi Kuruluna gelmek amacıyla Nevşehir’e gelen Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye bitmeme ediyorlar”

Hem iktidara hem dahi muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Çabucak eleştirmek değil, hal önerilerini dahi ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, mahiyet kitaplarımız, geçmiş beniz ahit icraatlarımıza ilişkin kitapları, hep bunları yeter ki bu mesail çözülsün birlikte kim çözerse çözsün diye kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Bir yandan bile tıpkı şekilde muhalefetteki sıkıntılara ilgi çekiyoruz. Altılı masa denilen, birbirine benzemez şeş partinin ayrımsız araya gelmesiyle oluşan bu tuhaf yapıdaki sıkıntılara da dikkat çekiyoruz. Onlara dahi uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki genel başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından bir birini tekmelemeye’ bitmeme ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. nöbet tıpkısı araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Muamele haset bu şeş benzemez yedinci kere benzeri araya geldi. Şişman namına yedinci güruh, ayrı ayrı özel görüşmeleri katarsanız 37. kere ayrımsız araya gelmişler. Bu 37. toplantının sonunda ortaya hangi artık. Bol verimli gösterici bol eli nimetli yazın, artağan bereketli çay kıraathane. Ortada tıpkı hal önerisi var mı? Bire Bir gerçek paketi var mı ‘ Tıpkısı Reisicumhur adayı var mı’ Yok. Yedi buluşmada bir arpa boyu kat alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar bile, birbirlerine diyet borçlarını ödeyecekler üstelik, Türkiye’yi geçmişten ne farkı olduğunu anlatamadıkları koşa başlı milletvekili sisteme dümbelek döndürecekler de, milletin derdine deva olacaklar dahi, Rum dahi aynı laf yitme eşeğim ölme” diye niteleyerek konuştu.

“Okula revan çocuğuna benzin alamayan, hareketlilik faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve bizzat bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram zayıf yemiş alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini kuvvet maalesef zat süresince hissetmiyor” diyen Erbakan, “Ama bir ağırbaşlılık altılı ganyan masada birlikte var. Ki Cumhurbaşkanı peki, ki başvekil olur, ki Cumhur Reisi yardımcısı peki, kim Bakan olur. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine umar olacak yegâne pusula, biricik proje ortaya koydukları bulunmayan” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini kalın kafalı vermek olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Esasen İstanbul Sözleşmesinin maddesinden kelimesi kelimesine söylüyorum. Güya gerçek kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu büyüklüğünde örtüsüz yazmışlar. Hak kavramını ortadan yok etmek hangi emretmek oluyor. Tıpkı de güya ‘gerçek’ demiş. ‘Namus kavramı diyerek bire bir şey olmaz’ diyor. ‘Neymiş gerçek kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa evvel işleri bu, İstanbul Sözleşmesini dümbelek ifade etmek olacak olan altılı masadan bu millete, İslam alemine tıpkı hayır gelir mi? Bittabi gelmez. Bu dönme milyonlarca vatandaşımız şurası görüyor kim masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa bile sandık dahi tıpkısı kapıya çıkıyor.” – NEVŞEHİR

Share: