EYT’de gözyaşı aralığı olacak mı? Vekil Vedat Bilimci yanıtladı: İhtimal dahilindedir

Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT düzenlemesindeki gelişmeler düşkünlük edilirken Düzentileme ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Âlim, Olgun Toptan ekranlarında hareketli yayına katılarak bu konuya ilgili açıklamalarda bulundu.

“YAŞ ARALIĞI İHTİMAL DAHİLİNDE, NETLİK KAZANMADI”

Gazetecilerin, “EYT’dahi yaş aralığı olacak mı?” sorusuna yanıt veren Bakan Bilimci, “İhtimal dahilindedir. Değerlendirilebilecek benzeri molekül, olacak demiyorum özen ederseniz, daha netlik kazanmadı. Kamuoyunda ayrışık yaşlar tartışıldı. Bizim önümüze bile muhtelif gözyaşi oranlarının hesaplamaları var. İmkanlar nispetinde sunma eksiksiz şekilde olacak. Önümüzdeki hafta Meclis’e gitmiş tamam” dedi.

“EMEKLİ YERINE ÇALIŞMAYA DEVAM EDERLERSE BINDI PRİMİ ÖDENİYOR”

Sözlerini sürdüren Icra Vekili Âlim, “Ödemelerde firma limitlerinden düşmeyecek bire bir himmet olacak. Mütekait olarak çalışmaya devam ederlerse sosyal asayiş bağ primi ödeniyor. O pirim şimdi erdemli. Tekaüt olmadan çalışanlarla bire bir seviyeye getirmeye düşünüyoruz” diyerek konuştu.

“ARALIK AYI İTİBARIYLA 1 MİLYON 900 BİN KİŞİ EYT BEKLİYOR”

EYT bekleyenlerle ilgili rakamları dahi mütekellim Bilim Adamı, “Şu anda antrakt ayının başındaki nicelik 1 milyon 900 bin idi. Seçkin ay sayılar artıyor. Sülale başında 2 milyonu geçebilir. Bu büyüklüğünde can gözyaşi şartı olmasaydı emekli olabilecekti. Kısaca 400 bini memur, 480 bini BAĞKUR’lular. Diğerleri, çoğunluğu bile 4A’lılar. 274 bin kişini birlikte işi namevcut ve yaşı bekliyor. yaş sınırı olursa adi fevk yarısı bu sene, yarısı başka yıl oluyor” açıklamalarında bulundu.

Share: