Eskişehir yerli: Avrupa Cıvıltı Haftası, Tepebaşı’nda Etkinlikler ile Kutlanacak

Tepebaşı Belediyesi, Avrupa Cümbüş Haftası dolayısıyla birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirecek.

Tepebaşı Belediyesi gelişigüzel yıl olduğu gibi bu yıl bile Avrupa Neşelilik Haftası’nı birbirinden mülevven etkinlikler ile kutlayacak. E

İlk olarak Hasırca Cıvıltı Kampı 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde Eskişehirliler’in katılımı ile gerçekleştirilecek. Kampta müzik, raks, turnuvalar, yarışmalar, atölyeler, doğa yürüyüşü gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Kampa erişim, 17 Ilkgüz Cumartesi günü saat 09.00’da Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünden kalkacak şalter ile sağlanacak.

ÇOCUKLARLA HAREKETLİLİK GÜNÜ

Çocuklarla Cümbüş Günü, 20 Ilkgüz Salı haset saat 13.00’te Özdilek AVM beraberinde mevcut korulukta gerçekleştirilecek.

Etkinlikte ayrıntılar, zumba, Oralet’in Dünyası Kukla Show, animatörlerle kulüp şarkıları ve danslar, geleneksel oyunlar ve yarışmalar, parkur-eğin atölyesi, spor oyunları, şişme kaydırak, dart ve langırtla doyasıya tevakkuf fırsatı bulacak.

ARABASIZ PERIYOT BİSİKLET TURU

22 Ilkgüz Perşembe haset saat 18.30’dahi ise Arabasız Dolaşma Velespit Turu etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte katılımcılar, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Uygulayım Bilimi Parkı’ndan Vega Outlet’e bisikletleri ile hezel yerine gidecek. Ardından 19.30’de Bachata ve Salsa gösterisi, 20.00’de rock müzik grubu Misyoner konseri düzenlenecek. Saat 21.00’de ise derrace kortejine katılan vatandaşlar üzere hediye çekilişi gerçekleştirilecek.

Share: