Eskişehir haberi | Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Büyükerşen, Çalışmaları Durumunda İnceledi

Eskişehir Büyükşehir Şehremini Yılmayan Büyükerşen, yapımı devam fail projeleri yerinde inceledi. Büyükerşen, Umum Ekmek’in eskimemiş fabrikası ve Çağcıl Bamyatarlası girişinde yapımı süren cami inşaatının akıbet durumu için vukuf aldı.

Ankara Yolu Gözyaşı Göveri ve Sonuç Yararsız birlikte yapımı süren eskimemiş El Aldatmak Fabrikası inşaatı ile Asri Mezarlık girişindeki cami inşaatını inceleyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmaz Büyükerşen icraat üzerine bilgelik aldı. Yapılan tetkik gezisine Büyükerşen’in yanında Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Ayşe Ünlüce, Umumi Kâtip Yardımcısı Bahir Kaplan, ESKİ Umumi Müdürü Oğuzhan Ilgi, Daire Başkanları ve projede vazifeli maharet personel katıldı.

Semt camilerinin rappadak çok cenaze olduğunda mikro kalması ve cenaze namazlarının kılınabileceği geniş alanlı cami ihtiyacı göz önünde bulundurularak başlatılan Çağcıl Bamyatarlası anne girişindeki cami projesini inceleyen Büyükerşen, serencam durumu durumunda gördü. Büyükerşen, yapımı süren cami için hediye fail hayırseverlere teşekkür etti.

BÜYÜKERŞEN, HALK EKMEK’İN YENİ FABRİKA İNŞAATINI ZİYARET ETTİ

Şantiye alanında ve cami içerisinde incelemede mevcut Büyükerşen henüz sonra Ankara Yolu Yaş Göveri ve Kâr Evinsiz yanındaki El Savmak’in bitmeme eden üretimevi inşaat sahasına geçti. İleri teknolojiye cemaat eş bire bir fabrika olacak projeyi inceleyen Büyükerşen’e, Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Bahir Kaplan dahi brifing yaptı. Çalışmaların gelişmemiş sürede tamamlanmasına özen çeken Büyükerşen, projede fariza yapan çalışanlara kolaylıklar diledi.

Share: