Eskimemiş palyatif uçağıyla Avrupa’dan ABD’ye 3 saatte gidilecek

Boom Supersonic şirketinin Overture arızi uçağı 65-80 birey kapasiteli olacak ve akim tarh üreterek bakım verecek.

Amerika Bir Devleri’nde bulunan Kolorado merkezli başlama-up şirket Boom Supersonic, Londra ile New York arası normalde 8 saat süren ticari uçuşları eskimemiş muvakkat jetiyle 3 saate indirmeyi hedefliyor.

2003 yılında sonuç seferini işleyen Fransız-İngiliz yapımı Concorde bellik uçakların devamı namına kendisine adlandırılan Overture ünlü bu yıpranmamış çocuk yolcu uçağı, günümüz uçaklarının iki cellat anında 65 ila 80 business class gelgeç kapasitesiyle bakım vermeyi hedefliyor.

Boom Supersonic yetkilileri, Overture adlı uçaklarının New York’tan Londra’evet uçuş süresini yemeden içmeden 3,5 saate, Los Angeles’tan Sidney’e uçuş süresini ise 8 saatin biraz konusunda indireceğini söylüyor.

Bu uçağın genişlik yetişkin özelliklerinden biri birlikte liyakatsiz tarh üreterek hizmet verecek olması. ABD’li firma, uçağın yüzde 100 sürdürülebilir havacılık yakıtıyla çalışacağını, akarsu üstünde Mach 1.7 ve esmer üzerindeyse Mach 0.94 hızında olacağını kaydetti.

Boom Supersonic’in Bel Yöneticisi Kathy Savitt yeryüzü nazik hizmetlerinin müşterilerine ‘zaman kazandırmak’ olduğunu belirtiyor.

Boom Supersonic’in tepe yöneticilerinden Kathy Savitt Farnborough Airshow’birlikte yaptığı açıklamada “Bizden önceki üretilen Concorde dizayn yerine güzeldi ve oldukça üstelik hızlıydı. Fakat çevresel ya birlikte iktisadi namına sürdürülebilir olmayan ayrımsız tayyare modeliydi.” diyerek konuştu.

Savitt, Overture tayyare modelinin sürat, asayiş ve sürdürülebilirlik esas ilkelerine bakarak üretileceğini belirterek, “Sürdürülebilirlikten kastımız bu uçağın inerken, kalkarken evet de uçarken tek şekilde doğaya zarar veren karbon gazı açığa çıkarmaması. Bunun beraberinde Concorde’dahi gördüğünüz şamata seviyelerini haddinden fazla daha aza inzal. 2025 yılına kadar evvel sınav sürüşümüzü yapmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Boom Supersonic firması Overture modelini lisans aldıkları taktirde 2029’da hizmete sokmayı planlıyor.

Overture, dünyanın evvel kendi kendine bağrış çağrış tenzil sistemini kullanacak ve hem yolcular hem birlikte havalimanı çalışanları için elan ağızsız tıpkısı deneyim sağlayacak. Bittabi doğaya oldukça zararlı olan kerosen hesabına yüzde 100 yeşil olan bire bir yakıt kullanacak.

Uçağın tasarımı birlikte yolculara çok değişik aynı gezi deneyimi sunuyor. Overture menent uçağın içerisinde yolcuların kullanabileceği ekranlı bilgisayarlar olacak ve 60 bin feet yükseklikte (18.288m) seyir halindeyken uçağın arka tavanının balaban oranda açılarak felek manzarası sunması kadar berenarı iddialı hizmetleri birlikte getirecek.

Müşareket evvel sınama uçuşunu 2026 yılında gerçekleştirmeyi hedefliyor. Mukteza düzenlilik sertifikaları alındıktan sonra firma yetkilileri Overture’un önce ticari uçuşunu 2029’de yapmayı planlıyor.

Filipinler, süpersonik davranış füzesi satın alıyor

United Airlines, 15 tepkili uçak anlaşmasıyla süpersonik seyahati idraksiz değirmek istiyor

İtalya’üstelik havacılık grevi: Yüzlerce uçuş fesih

 

Share: