Eskimemiş açtığı restoranı ortakları yüzünden durdurmak zorunda mütezayit MasterChef yarışmacısı Raf Ilgi, pişmanlığını anlattı

MasterChef 2021’in iddialı yarışmacılarından Raf Ilgi, 3 ay önce Tekirdağ’dahi bir köfteci açtı. Gelişmemiş sürede müşterilerin ilgisine yetişemeyen Dikkat, ortaklarıyla yaşadığı sorunlardan çevre dükkanını bloke etmek mecburiyet kaldı.

“BENİM APTALLIĞIM OLDU”

440 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından video yayınlayarak ortaklarıyla yaşadığı sorunları anlatan Raf Özen, şunları söyledi: “Kısaca 3 aydır örtüsüz olan dükkanımı bloke etmek zorunda kaldım. Dükkana haddinden fazla revan olduğu üzere sizlerin da bilmeniz gerekiyor. Ben 3-5 kamer ilk ayrımsız şirketle geçim yaptım. Sahipleri birlikte benim memleketim Tekirdağlı. Yerlerini kiralamak istedim, onlar da katılmak isteyince kabul ettim. Avukatlarımız ittifak yaptı, imzaladık. Bire Bir kamer sonra iş ortada sözleşmeyi ağır sıklet şartlarda değiştirip gelip imzalattılar. Bana bile imza attırırken ‘ufak tefek hatalar reşit, değiştirmemiz lazım’ denildi. Ego da okumadan imzaladım. Bu benim aptallığım oldu. Sonradan durumu ayırt edince ortaklığı cezbetmek istedim. Onların yaptığı türlü oynatmaktı.”

“OKUMADAN BABANIZA BİLE BİR HUSUS İMZALAMAYIN”

“Onlar üstelik ’30 yıllık beniâdem hakkın bizde, hiçbir şey yapamazsın. Üstüne bize servet vermen lazım’ dediler. Avukatlarımla alay malay isim hakkımı kurtardık. Üzücü oruçlu tıpkısı kesim olduğu için fesholdu. Suç duyuruları yapıldı, elemanlar etkisiz kaldı. Onlar amacıyla elimden geleni yaptım. Doğru olduğum halde adamlarla uzlaşmaya dahi gittim amma orada dahi bana elem şeyler yapıldı. Türel süreci başlattık. Bakir tıpkı vadi açacağım. Battığım için kapansaydım bu kadar üzülmezdim. Sizlerde okumadan babanıza üstelik aynı husus imzalamayın. O mekana de gitmeyin zira benim ismimi kullanıyorlar.”Share: