Eski SUTAŞ Komisyonu Üyesi Avramopoulos?’un yöntemsizlik iddialarındaki rolü soruşturuluyor

Avrupa Birliği (AKARSU) Komisyonu, çarkıt Alt Kurul Üyesi Dimitris Avramopoulos?’un Avrupa Parlamentosu (AP) ile bağlantılı yöntemsizlik iddialarıyla ait rolünü açıklamasını istedi.

KEZ Komisyonu sözcülerinden Eric Mamer, günce basın toplantısında, “Avramopoulos?’un Komisyon’daki görevinin sona ermesinin akabinde, henüz 2 yıllık yasaklı olduğu müddet dolmadan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş için dalancılık faaliyetleri yaparak Encümen üyeleri ile kayırıcı hakları, dokunulmazlık evet de Tren ile ilişik bire bir molekül görüşüp görüşmediğiyle” ilgili istifham konusunda, Komisyonun bu konuda bağırsak sorgulama yaptığını söyledi.

Mamer, Avramopoulos?’un 15-17 Kasım 2021’de bir nice Alt Kurul üyesini musahabe ettiği, bu görüşmelerin üyeler vasıtasıyla “bodur edep ziyareti” kendisine tanımlandığı ve bunlardan hiçbirinde bahsi güzeşte konuların görüşülmediği ve Avramopoulos?’un söz konusu kuruluşu katakulli etmediği bilgisine ulaşıldığını aktardı.

Sözcü, Komisyonun Avramopoulos’a fariza süresi sonrası faaliyetinde tamlanan koşullara uyma yazar etmediğine dair elan çok bilgelik almak için tıpkısı kitap yazdığını bildirdi.

Çarkıt AB Komisyonunun İçişlerinden Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos?’un görev süresi 30 Teşrinisani 2019’üstelik dolmuştu. Çarkıt personelin Komisyonda dalancılık faaliyeti amacıyla iki almanak tıpkısı “sakinleşme süresini” geçirmesi gerekiyor.

Yarkurul, Avramopoulos’un kaide ihlali yaptığını tespit ederse tayip cezası verebilecek ya bile Avrupa Birliği Doğruluk Divanı’na atıf edebilecek.

Yolsuzluk soruşturması

Belçikalı makamların yürüttüğü yolsuzluk, vergi ve esmer mal tezkiye soruşturmasında çokça sayıda noktada aramalar mamul, 1,5 milyon ekü akçe ele geçirilmiş ve 4 güç gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan kişilerin AP’nin başkan yardımcılığı sona erdirilen Yunan mebus Eva Kaili, bozuk İtalyan AP mebus Pier Antonio Panzeri, Kaili’nin partneri ve AP’de asistan yerine müteharrik Francesco Giorgi ile hukukun üstünlüğü konularında çalışan bire bir sivil toplum kuruluşunun yöneticisi Niccolo Figa-Talamanca olduğu açıklanmıştı.

Bu kişilerin AP’nin soylu erki ve politik kararlarını aşılamak için ayrımsız Körfez ülkesinden idrak aldıkları tez edilmişti. Konuyla ilişik haberlerde adı geçen Şimendifer, iddiaları reddetmişti.

Avramopoulos?’un onursal yönetim kurulu üyesi olduğu yapılış, şu anda vakfedilmiş kâin çarkıt İtalyan AP Milletvekili Panzeri tarafından kurulmuştu.

Share: