Eşiyle yediği akşam yemeğinin görüntüleri paylaşılan Ekrem İmamoğlu sessizliğini bozdu: Mobese kültürünün devamı

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’yla yediği akşam ezanı yemeğinin görüntülerini Twitter hesabından, “Rabbi yesir” notuyla paylaştı. Gündem olan görüntülere İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan ilk defa cevap geldi.

“HİÇ AHLAKLI BİR PAYLAŞIM DEĞİL”

Cumhuriyet’ten Ebru Birçak Edebali’ye konuşan İmamoğlu, “Tek ahlaklı tıpkı paylaşım değil. Ağız Ağıza sabık sene başlattıkları ‘mobese kültürünün’ ayrımsız devamı” diyen İmamoğlu, “İnsanların ferdî yaşamlarını afişe geçmek, millete bir şekilde kötüymüş gibi afişe etmek… Şiddetli birlikte aynı ortamımız bile bulunmayan filhakika saydam benzeri yaşamımız var. Ihtimal de 3-4 ayda aynı baş başa aşındırmak yiyecek fırsatı bulduğum eşimle, baş başa geçirdiğim bu ajanda bir şekilde çekip oradan anlamlar isnat etmek çok sağtöresel değil” ifadelerini kullandı.

“HU BIRLIKTE VAR”

İmamoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ama elhak bizi şaşırtan tıpkı format bile değil. İnsanın yüzünü, tavrını, kalbini hakkını veren kullar da var, Cenabihak birlikte var. O garip insanlar bizimle ilişik istedikleri büyüklüğünde yorum yapsınlar, onu bozamazlar.”

“KARŞISINDAKİNİN EŞİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK”

Öte yandan Taha Hüseyin Karagöz tepkilerin ardından sosyal iletişim araçları hesabından açıklama yaptı. Karagöz, “Geri geceden beri bütün eteğindeki taşı döktü; Murat Ongun açıklayana kadar karşısındakinin eşi olduğunu bilmiyorduk. Ki bizi ilgilendirmez. Yüzünde ‘rabbi yessir görüyorum’ sözlerine, Yasin okumalara, camideki pozlara alkış tutanlarla bu kareye aksülamel gösterenler ayrımsız kişiler” dedi.

MOBESE OLAYI

İstanbul’a ağır kar yağışının gerçekleştiği 24 Eş 2022 tarihinde, Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz Büyükelçi ile yediği akşam yemeği tepkileri birlikte yanında getirmişti. İş yemeği ile ilgilendiren MOBESE görüntüleri basında düz almıştı. İmamoğlu, görüntülerin yayılmasıyla ilişkin cürüm duyurusunda bulunmuştu.

Share: