Eşi ve 1,5 yaşındaki üvey kızını öldürmüştü! Sunulan ceza galiba oldu

Olay güzeşte yıl 11 Aralık haset Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki 3 eğik binanın en üst katındaki dairede meydana geldi. Hörmet Doğan (20), âdeta kızı Mısır Yasemini Fer Soyak’ı (1,5) eski eşine çalmak amacıyla hazırlık yaptı. Bu sırada Doğan’ın ikinci evliliğini yaptığı Kayaç Doğan, hasetlik krizine girdi. Kaya Doğan, eşi ile üvey kızını mutfaktan aldığı bıçakla boğazlarından bıçakladı. Bıçakla kendisini bile yaralayan Kayaç Doğan, evden çıkıp polis ve sağlık ekiplerine vukuf verdi. Eve gelen ekipler asıl ile kızının öldüğünü belirledi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Kaya Doğan, tedavisinin ardından gözaltına alınıp, tutuklandı.

Kaya Doğan karşı Kayseri 1’inci Yoğun Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğu kasten kanlı ve eşi bilerek kanlı’ suçlarından 2 kat ağırlaştırılmış varlık boyu mapushane cezası istemiyle sorun açıldı. Davanın 3’üncü duruşmasına maznun Kaya Doğan ile ölen kız çocuğunun şikayetçi babası O.S. hazır bulundu. Davaya Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı dahi müdahil oldu.

CEZAİ EHLİYETİ YEKPARE ÇIKTI

Mahkeme başkanı maznun Kaya Doğan karşı Adana Ruh Sağlığı ve Asap Hastalıkları Hastanesi’nden alınan kanı sağlığı raporunun mahkemeye ulaştığını söyledi. Raporda maznun Kaya’nın cezai ehliyetinin umum olduğu kaydedildi. Sanık avukatı Mehabetli Çöldemli, söz konusu raporu akseptans etmediklerini belirterek adli tıp kurumundan rapor aldırılmasını istedi. Duruşma savcısı, sanığın 2 değişik suçtan cezalandırılmasını rica etti.

Sanık Kayaç Doğan, geçmiş ifadelerini gene ettiğini belirterek, “Eksiksiz aşamalarda verdiğim savunmalarımı gelen raporlar doğrulamıştır. Eşim beni aldattığı üzere bu fenomen meydana geldi. Bu fenomen başıma gelene büyüklüğünde kişi halinde hayat dolu aynı insandım. O mesajları görmesem bu olay başımıza gelmeyecekti. Eşimle görüşen kişilerin de ukubet almasını istiyorum. Onlardan şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti sanığı ‘çocuğu kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet dam cezasına çarptırdı. Gök Bilimi, sanık Doğan’a eşi Hörmet Doğan’a cebin olan eyleminden ekolojik ortam dahi ‘eşi bile bile öldürmek’ suçundan ilk ağırlaştırılmış müebbet cezaevi verdi. Arkası Sıra ‘tahrik indirimi’ uygulayarak bu eylemden dünya cezasını 22 yıla düşürdü.

Share: