Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Adana’daki kumluk hastanesi üzerinden yüklendi: Çadırdan hastane peki mu? Mösyö Kemal’e sorarsan evet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Etlik Şehir Hastanesi açılışında konuştu. Erdoğan, “Etlik Şehir Hastanesi’nin bünyesindeki 8 şifahane ile afiyet devrimimizin sembollerinden biri namına görüyoruz. 691’i bunaltıcı hizmet girmek için 4 bini fazla yatak kapasitesi, 125 ameliyathanesi, laboratuvarı, araştırı merkezi ile bu dev hastane adeta tıpkısı keyif şehri hüviyetindedir.” dedi.

“UTANMADAN AÇILIŞINI YAPMAYA GİTTİ”

Konuşmasının bire bir bölümünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Erdoğan, “Muhalefet çoğu yalanlarla bu eserlere mil atmaya çalışsa dahi kent hastaneleri modeli bugün metin çokça mutluluk vasıtasıyla yakından izleniyor. Mösyö Eksiksizlik’den bu ülkeye hayır gelir mi? Gelmez. SSK’nın başında sen hangi yaptın kim bu ülkede sen hangi yapacaksın? Ne yaptı bu CHP? Adana’de vahi, kent hastanesi diye benim milletime kasmaya çalıştılar. Edepsizce, sıkılmadan Erkek Eksiksizlik oranın açılışını yapmaya gitti. Çadırdan sayrılarevi tamam mu? Bay Kemal’e sorarsan peki. Bugün dünya ile rekabet edecek seviyedeki hastanelerimizde becerileri ile herkesçe ölçüm edilen doktorlarımızla, altyapımızla, nitelikli personelimize sağlığın global yıldızı haline geldik. Bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline akıllıcasına gitmektedir. Ülkemizin keyif alanındaki kazanımlarına nakız getirecek hiçbir olumsuzluğa cevaz veremeyiz. Kent hastanelerimizin marazlı memnuniyetini yükseltmekten temas konuya kadar hangi gerekiyorsa yapacağız. Değme kent hastanemizi birer bellik haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Hayalim namına gördüğüm kent hastanelerinin rastgele birini, herhangi bir aşamasını bizzat takip ettim. 20’inci eserimizi bugün sunmaktan büyük gurur ve bahtiyarlık duyuyorum. Türkiye zaman 20’nci kent hastanesine dahi kavuştu. Hala inşası süren 13, proje aşamasındaki 2 site hastanemiz ile bu sayıyı 35’e çıkaracağız. Benzeri kısmi amme özel ortaklığı, tıpkısı kısmı ise umumi bütçeden yapılıyor. Milletimize genişlik çabuk hizmeti verecek şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz.

“MARKALAŞMA SÜRECİNİ HIZLANDIRACAĞIZ”

Değme şehir hastanemizi, ulusal ve arsıulusal düzeyde birer ayraç haline getireceğiz Keyif ordumuza katılan herhangi bir doktorumuzu, asistanımızı, hocamızı akademik heykel ve şahıs hakları itibarıyla destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. Gençlerimize bırakacağımız sunma yetişkin bırakıt hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu aşılamaktır. Gençlerimizin ayrıksı ülkelerdeki hiçbir şeye gıptayla bakamayacakları bire bir Türkiye inşa edene kadar bize durmak, duraklamak yok. Türkiye’nin kaybetmeyi hücre alacak yegâne ayrımsız evladı yoktur. Temas insanımız potansiyeli, enerjisi ile bizim için değerlidir, kıymetlidir. Tek kimsenin bu seçkin hazineyi elimizden almasına meram göstermeyeceğiz. Türkiye cüret ve huzur adası adına ayrıksı ülkelerden ayrışmaktadır. Öz eksiklerimize, kusurlarımıza hayıflanan tıpkısı uyuşma vardı. Ülkemizi tecezzi edenlerin istikametlerini batıya çevirmeleri bile tarihimizdeki yerini almıştır.

“YAŞADIĞIMIZ TOPRAKLARIN KIYMETİNİ İYİ BİLMELİYİZ”

Serencam dönemde içtimai medyada gelişmiş büyüklük güzellemeleri yapıldığını, gençlerimizin bilinçaltlarına buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılamaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi böyle göstermeye çalışanlar, ülkenin bu ağıl gelmesi üzere rastgele cins sinsiliği yapanlardır. Küçük Asya, asırlardır seçme istikametten mevrut mazlum ve mağdurların koca vasıflarıyla akseptans gördüğü belki dahi tek coğrafyadır. Bugün da dünyanın ciharıyek yanından gelenleri mihman ediyoruz. Bu topraklara yönelen bütün bize çokça koskocaman ayrımsız tasa veriyor. Yaşadığımız toprakların kıymetini çokça bereketli bilmeliyiz. Bibi başka ülkelerin, toplumların güzellemesini yapanların gayesi bize babalık etmek değil, içtimai yapımızı çökertmektir.

Özellikle tamamen daha ferah arabaya çıvmak, henüz kullanılmamış telefon alabilmek, artık konsere gidebilmek için bambaşka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz. Hakeza hevesle yola çıkanların sığınacakları tıpkısı aile, sosyal yapı bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı oranlama edebiliyoruz. Rastgele kullanılmamış akse, herhangi bir yıpranmamış kaos insanların bire bir kısmına bakım fail güvenlik ve refah düzeyini sarsmaya devam edecektir. Kendi gücümüze, potansiyelimize inanarak, binaen bu iri dönüşümü en ez sıkıntıyla atlatacağız.”Share: