Enkazdan artık, yeşil sahalara koştu

Kadın Ayak Topu Süper Ligi’nde uğraş eden Hatayspor’un 23 yaşındaki futbolcusu Zeynep Korkusuz, yakalandığı depremin enkazından kurtulduktan sonra yeşil sahalara döndü. Sezona Hatayspor’da sezona başladıktan bilahare yaşadığı depremde enkazdan kişi imkanlarıyla kurtulan Zeynep Kabadayı, takımının ligden ricat kararının peşi sıra nakil olduğu Giresun Sanayispor’da evvel maçına çıktı.

Hatayspor’un Kadın Futbol Takımı’nda model giyen ve yaşanan sarsıntı sonrası enkazdan kurtarılan Zeynep Bıçkın, futbola dümbelek döndü. Depremin psikolojisini fakat, yeşil sahalarda atabileceğini ifade eden Zeynep Yürekli, yaşadığı o kaçınmak komple anları üstelik anlatarak, “Aslen Yozgatlı’yım. 7 kamer önceki Eş Ayak Topu Süper Ligi’nde savaş eden Hatayspor’a alıntı adına sezona başlamıştık. Hareket anında tesislerdeydik. Hareket olduğunda haddinden fazla korktuk. Binamız hasar alarak kısmı beis gördü. O enkazların arasından kişi imkanalrımızla çıktık. İkinci depremde ise çatı ağız ağıza çöktü. Altyapıdan ara sıra arkadaşlarımızı maatteessüf kaybettik. Onlar ve aileleri yerine tarifsiz tıpkı tartı içerisindeyiz. Kâh topluluk ve ayn arkadaşlarımızda yaralandı. Ego biraz daha şanslıydım sanıyorum. Arkadaşlarımıza koruyucu olmaya çalıştık. Bazen arkadaşlarımızı enkazdan yer kazdan biz çıkardık. Bibi seçkin tün gine sarsıntı olacak mı, tekrar bazı kaybedeceğiz diyerek keder içerisindeyim” dedi.

“Hem zelzele psikolojisini düdüklemek hem dahi takıma ulama hatırlamak istiyorum”

Giresunspor’a vürut sürecini de anlatan Korkusuz, “Elan ilk Giresun Sanayispor’dan para aktarımı teklifi almıştım. Sarsıntı sonrası özlük takımım ligden çekildiğini açıklayınca ben de hem yer sarsıntısı psikolojisini ayartmak hem bile arkadaşlarım adına sakim artan hikayemizi sürdürmek amacıyla yeşil sahalara dönmek istedim. Bu yüzden Giresunspor ile irtibata geçtim anlarda bana kapılarını açtı. Demin burada tıpkısı uyum sağladım. Burada hem zelzele psikolojisini atlatmak hem üstelik Sanayispor takımımıza ulama tedarik etmek istiyorum. Buradan Hatayspor’daki takımımıza üstelik çığırmak istiyorum bire bir dönem yine bire bir takımda yolumuza sürmek istiyorum. Hiç ayrımsız hikayenin muallel kalmayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Akdağ: “Mızıka olarak hem depremzede hem da mebzul ayrımsız aktör adına yanındayız”

Avrat Ayak Topu 1. Ligi’nde mücadele fail Giresun Sanayispor Maharet Sorumlusu Antrenör Caner Akdağ ise, “Zaman başında dahi tranfer için ilişki kurduğumuz Zeynep Korkusuz bizimle irtibata geçerek hikayesini anlattı. Yaşadığı depremin enkazından öz imkanlarıyla kurtulduğunu söyledi. Apayrı takımlardan bile öneri olmasına karşın bizimle gitmek istediğini söyledi. Tığ üstelik zaten zaman başından beri takip ettiğimiz bildiğimiz tıpkısı sportmen olmasının beraberinde psikolojikmen tahakküm eyyam nâkil oyuncumuzu bağrımıza pestil. Şimdi takımla bu arada Kayserispor karşısında evvel maçına daha çok. Temas konuda kendisine apotr namına bu depremin etkisinden kurtulması için apotr olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. – GİRESUN

Share: