Emlakçının kıygın ettiği aileye Vali Yiğitbaşı topluluk çıktı

Emlakçının kıygın ettiği aileye Ilbay Yiğitbaşı erbap daha çok

Geçici yerine otele yerleştirilen 7 yabanlık sülale bildirme mümasil sürede ısıdam yuvalarına kavuşacak

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’birlikte emlakçı ile ev sahibi ortada yaşanan icar anlaşmazlığında yağmur altında sokakta mütezayit babanın engelli olduğu 7 şahsiyet ocak yağmur altında sokakta kaldı. Durumu öğrenen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ise ilişik birimleri çabukça harekete geçirip aileye branş kanat gerip, adeta ‘celal esas’ üzere erbap imdi.

Olay, site merkezi Fatih Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, biri 1 yaşında 4 çocuk, asıl, ağababa ve deden oluşan 7 nefis Narin ailesi 2 ay evvel İzmit’te aynı tavuk çiftliğinde çalışmak için kentte ayrıldı. Ancak aile üyeleri İzmit’te çalıştıkları yerle anlaşamayınca kavrayışsız göstermek zorunda kaldı. Ata Ömer Narin İzmit’ten yola çıkmadan ilk Afyonkarahisar site merkezindeki bir gayrimenkul ve emlak şirketi ile telefonda anlaşıp evvelden icar bedeli yerine bin TL para gönderip, ardından eşyalarını benzeri kamyona yükleyip yola daha çok. Fakat Narin ailesi Afyonkarahisar’a gelirken, taşınmazlar şirketi çalışanlarından birisi Ömer Çerden Çöpten’i arayarak isticar etmek istedikleri habbe sahibinin kira bedelini anlaştıkları tutardan efdal istediğini ve akseptans etmezler ise evi kendilerine veremeyeceklerini söyledi. Bunun üstüne Zayıf mergup kira bedelini karşılamayacaklarını anlatım edince emlakçıda o antlaşma verdikleri kira bedelinin yandığını söyleyerek, parayı iade edemeyeceklerini söyledi. Narin ailesinin eşyalarını getiren nakliye şirketi ise bir müddet bekledikten sonraları ailenin eşyalarını Fatih Mahallesinde oturan bire bir akrabalarının apartmanının önüne indirdi. Ömer Zayıf ise eşyalarını indirdikten sonra karakola anbean emlakçıdan şikayetçi oldu. Emlak Bürosu ise bunun üstüne Narin ailesinden aldıkları bin TL kira bedelini iadeli etti. Sonrasında ise eşyaları ile sokakta kalan Çerden Çöpten ailesi üyeleri çocukları apartman girişine yerleştirip peşi sıra eş aramaya başladı.

“7 nefis Dayanıksız ailesini ev bulununcaya kadar eğreti süreyle tıpkısı otele yerleştirdi”

İhlas Selen Ajansı’nın gündeme getirdiği olayın ardından il ilgisiz kalmadı. Afyonkarahisar Valiliği, sülale üyelerinin durumu öğrenir öğrenmez ait birimleri harekete geçirdi. Sosyal Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği Vali Yiğitbaşı’ndan gelen talimat konusunda hemencecik aileye ulaşıp, 7 kişilik Narin ailesini aile bulununcaya kadar arızi süreyle tıpkısı otele yerleştirdi. Eş üyeleri ise yağmur altında kalmaktan kendilerini kurtaran Vali Yiğitbaşı başta başlamak amacıyla ilgili gelgel müdürlerine teşekkür etti.

“Tanrı razı olsun polis güçleri geldi ve bizi 1 geceleyin karakolda barındırıp, mihman etti”

Kaldıkları otelde kendilerine yapılan yardımı anlatan esas Gamze Narin, devletin kendilerine aguş açtığını belirterek, “Biz Kocaeli’ne gitmiştik, çalıştıran eşim özürlü olduğu amacıyla çalıştıramayacağını söyledi. Bize 3 dolaşma içerisinde hisse senedi ve kalacak yer bul diyerek, işten çıkardılar. Biz birlikte bilahare Afyonkarahisar’a anlayışsız geldik. Geldik amma emlakçı ile anlaşamayınca dışarıda kaldık. Eşimin ablası evde yokmuş bambaşka bir yere taşınmışlar bu yüzden sokakta kaldık. Cenabıhak razı olsun polis geldi ve bizi 1 tün karakolda barındırıp, konuk etti. Sonra Afyonkarahisar Valiliği arkalama etti, SYDV’den geldiler. Polisler ve gazeteciler bize çokça müzaheret etti. Afyonkarahisar Valiliği bize kucak açtı, Allah herkesten razı olsun. Büyüklerimiz kalacak yerimizi buldular, şuan yunak tıpkısı yerde kalıyoruz. Çabucak ocak üzerine değil, çocuklarımızın hastalık ve okulları konusunda da yardımcı oldu.

“Afyonkarahisar’ın suyunu Avrat Anne getirmiştir, bizim da valimiz büyüklük asıl”

Gazeteci Hakan Ikbal ise olayı duyduktan bilahare vilayet ile görüştüklerini ve SYDV ile irtibata geçtiklerini ifade etti. Heves, “Valiliğe ailemizin acilen barınması müstelzim benzeri yer bulunması gerektiğini söyledik. Familya sokakta kalmıştı ve ortada bire bir kıygınlık vardı. Devletimiz süratle harekete geçti ve ilgili prosedürler hesabına getirilip ailemiz önce geçici süreliğine otele yerleştirildi. Biz de SYDV ile eş akıntı yazar rekiz bu otele getirdik. Afyonkarahisar’ın suyunu Avrat Asıl getirmiştir, bizim birlikte valimiz ululuk anne” diye konuştu.

Share: