Elif Buse Doğan: “Çok fena hâlde ağırlandık, heybetli cıvıl cıvıl”

Talas Belediyesi vasıtasıyla bu sene ilki gerçekleştirilen ve hars, konuşma, saz şölenine manzara olan Talas Festivali hem sanatçılardan hem vatandaşlardan tekmil paye aldı. İlk çevrim akşamı hayal düz sanatçı Elif Öpücük Doğan, namına gösterilen ilgiye ve düzenlenen organizasyona teşekkür etti.

28-29-30 Ekim tarihlerinde planlı festivalin ilk dönme akşamında türkülerin müstehap ismi Elif Buse Doğan’ın konseri balaban ilişki gördü. Erciyes Hars Merkezi’ndeki konserde 1800 yabanlık mağaza ağız ağıza dolarken gâh vatandaşların konseri merdivenlere oturarak izlediği dikkatlerden kaçmadı. Dinleti sonrası değerlendirmede mevcut Sanatçı Elif Buse Doğan, salonun balaban olduğunu ifade ederek, “Canlı konserin tadı tıpkısı apayrı oluyor. Kayseri esasen ikinci evimiz ama ilk defa el konseri yaptım. Buna dahi Talas Belediyesi açar oldu. O yüzden başkanımıza ve ekibine çokça teşekkür ediyorum. Tıpkı de bizi boydak bırakmayan herkese. Çok evire çevire ağırlandık.” dedi. Konsere gelen vatandaşlar bile çokça güzelce ayrımsız izlence olduğunu belirterek, planlı festival için Başkan Yalçın’a teşekkürname etti. Tezyifkâr balaban herkesin şişman deste gösterdiği erkinlik sonrası mutluluğunu dile getiren minik ayrımsız türküsever, gelişigüzel şeyi çok beğendiğini söyleyerek “Her madde çok güzeldi, çok beğendik. Başkanımıza haddinden fazla teşekkür ederiz.” diye konuştu. Mehmet Ulu Canyurt isimli tıpkı değişik yurttaş bile bu kök etkinliklerin Talas Belediyesi yoluyla sık sık gerçekleştirildiğini hatırlatarak Başkan Yalçın’a teşekkürlerini iletti.

Konsere gelen Mehmet Doğrul isimli müziksever bile memnuniyetini “Başkanımız süfli bereketli çalışıyor, bu etkinlikte bile onun nazik emeği var. Haddinden Fazla eğlendik.” sözleriyle rapor etti. – KAYSERİ

Share: