Elazığ GSB, milli atlet Hasan Turğut’u para aktarımı etti

Yetişek talim hayatını Elazığ’da mütemmim ve atletizme Elazığ’da başlayan Hasan Turğut, Batman Petrol Kulübü’nden Elazığ Bilgisizlik ve Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Terbiye öğretim hayatını Elazığ’da tamamlayan ve atletizme Elazığ’da başlayıp henüz sonradan 6 yıl Elazığ’da 10 yıl ise değişik kulüpler adına yarışan Hasan Turğut, 10 yıl sonradan Elazığ Toyluk ve Spor Kulübü’ne düşüncesiz döndü. Muhtelif branşlarda ve bir nice kulüplerde yarışan Turğut, ‘800, 1500, 3000, 5000, 10000, Nısıf Maraton ve Umum Maraton branşlarında Türkiye’da birincilik, ikincilik ve üçüncülük girmek üzere elan birçok dereceler elde etti. Hasan Turğut Ev-Küçük Ay aylarındaki maraton yarışlarına bereketli hazırlandığını ve iddialı olduğunu ifade etti.

Elazığ Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Elazığ’da erişmiş geçmiş ve detaylı yıllar Elazığlı antrenörlerle çalışmış Hasan Turğut’un Bilgisizlik ve Spor Kulübünde olmasından mutluluk duyuyoruz. Hasan’ın hem ilimize hem da ülkemizi çok gür baziçe edeceğine inanıyoruz. Kendisine bundan sonraki yarışmalarda başarılar diliyoruz” dedi. – ELAZIĞ

Share: