DÜRÜST Parti’li Yayman: “6’lı masadaki namzetlik borsası terfian devam ediyor”

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve SELIM Fırka Hatay Mebus Hüseyin Yayman, “6’lı masadaki namzetlik borsası terfian devam ediyor.” dedi.

Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Reisicumhur Beşar Esed ile görüşülebileceğini ifade ettiğini hatırlatarak Suriye ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ilişkilerde kullanılmamış tıpkısı sermaye açılmasının, milletin talebi olduğunu söyledi.

Muhalefetin, iktidarı “u dönüşü” yapmakla suçlama ettiğini dile getiren Yayman, ” Türkiye’bile öylesine yabansı tıpkı nüfuz-ihtilaf ilişkisi var ki muhalefetin bir zaman ‘beyaz’ dediğine, öteki dönem esmer dediğini görüyoruz. Cemaziyelevvel söylediklerini zaman reddediyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Daha önce hükümeti, Darı ve Suriye ile münasebet kurmadığı üzere eleştiren muhalefetin, bugün bu ülkelerle ilişki kurduğu üzere eleştirdiğini belirten Yayman, “Muhalefet çıkıp ‘Söz konusu Türkiye ise gerisi teferruattır.’ diyerek hükümetimizin kurduğu bu ilişkileri müspet buluyoruz.’ dese henüz akilane ve mantıklı tıpkısı hareket yapmış olacak. Bu kadar tutarsızlık muhalefette bile olsa akseptans edilemez.” ifadelerini kullandı.

Yayman, 6’lı masanın anlaştığı yegâne konunun, “DÜRÜST Tümen ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi” olduğunu anlatım ederek, “Onların söylemesiyle DÜRÜST Fırka da Cumhur İttifakı bile asla gitmez.” dedi.

Muhalefetin reisicumhur adayının halen açıklanmadığına değinen Yayman, “6’lı masadaki adaylık borsası terfian bitmeme ediyor. İYİ Fırka Umumi Başbuğ Başdanışmanı Turhan Çömez’in ‘Akşener’in aday olmasını heves ediyorum.’ sözü ve Ahmet Davutoğlu’nun, ‘6’lı masa namzet yaparsa derhâl hazırım, misil haritam hazır.’ sözleri bile haddizatında masada olan herkesin bire bir beklenti içinde olduğunu benzeri kez elan ortaya koyuyor. 6’lı masada adaylık sürecinde finale gelindiğinde bir nice ülkü çıkacak ve bu ‘arkası yarın masası’, finale gelindiğinde çatırdayacak ve dağılacak. Çünkü bunlar daha adaylık üzerine dahi anlaşamazken hangi konuda anlaşacaklar? Bütün bunları ibretlik benzeri iş olarak görüyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Topluluk İttifakı’nın, apayrı partilere bakarak hiza düzlük tıpkısı öğür olmadığını kaydeden Yayman, “SELIM Öğür’nin aynı gündemi var. AK Parti kişi gündeminin süresince milletimize işlemek için muttasıl etkin aynı parti namına hizmetlerine devam ediyor ve devam edecek.” şeklinde konuştu.

Share: