DÜRÜST Parti’li Özhaseki’den toplumsal medyadaki görüntüye ilgili izah

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, söylemediği tıpkı sözün sosyal medyada kendisininmiş gibi yansıtıldığını bildirdi.

DOĞRU Parti’den yapılan yazılmış açıklamada, Özhaseki’nin, Kayseri’da aynı AVM açılışında, kentte gerçekleştirilen turizm toplantısına ilişkin toplumsal medyada meydan alan görüntülerle ilgilendiren gazetecilere açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine düz sunulan Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile ortada sabık konuşmanın peş niyetli şekilde abartılarak içtimai medyada servis edildiğini bildirdi. Özhaseki, “Turizm toplantısında arkadaşımızın biri bana göre aşırıya kaçan tıpkısı tenkit yaptı. Buna Memduh Eş da yanıt vermek istedi. Ben bile ‘Bir molekül söyleme’ dedim. Eleştiriye ille da karşılık vermek gerekmiyor. İnsanların eleştiri hakkı de var.” ifadelerini kulandı.

Yapılan eleştiriyi dosdoğru olmadığı halde olgunlukla karşıladıklarını belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

“Memduh Koca salim olsun beni dinleyerek yanıt vermedi. Ama biraz sonra ‘He da gitsin’ kabil bir laf söyledi. Bunun konusunda bunu alıp o kadar büyütmenin benzeri manası bulunmayan. Orada ben olgunluk olsun diyerek ‘sesini çıkarma değme eleştiriye yanıt verme’ dedim, bu kadar. Bunu söylemek da temas ant benim hakkım. Nihayetinde eleştiri bile çok rast değildi ama ne söylediği birlikte çokça kebir değil. Birisi ayrımsız öz söylemiş, nazikâne durdurmak geçişsiz. Zira orada 10-20 modül yalabık katkıda bulunacak düşün söylendi. 10-20 şerha eleştiri geldi, bu eleştirilerin hepsine karşılık yüklemek gerekiyor mu? hayır. O yüzden ego başkanımıza cevap vermemesini talep ettim. Bunu alıp da abartmanın hangi anlamı var bilmiyorum.”

Share: