DÜRÜST Parti Umumi Başkan Yardımcısı Bayındır, Giresun’da konuştu

YANLIŞSIZ Öğür Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Rahat, “DOĞRU Fırka’yi düşürelim dahi şevket düşsün. Topluluk ittifakını düşürelim da heybet düşsün, devlet düşsün’ diyecek büyüklüğünde bizatihi geçmiş tıpkı güruhla cebin karşıyayız.” dedi.

Rahat, partisinin Giresun ülke başkanlığınca planlı “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, intihap çalışmaları kapsamında Giresun ve ilçelerinde bulunduklarını söyledi.

DOĞRU Fırka’nin seçme çalışmalarına çok ilk başladığını aktaran Bayındır, şunları kaydetti:

” Siyaset, bina dışında olursa o büyüklüğünde üretken ve bereketli olabiliyor. Ne büyüklüğünde binanın içindeyseniz o büyüklüğünde incitici, ne kadar binanın dışındaysanız, ne büyüklüğünde insanlarla birlikteyseniz o kadar mebzul, bol. DÜRÜST Tümen bunu baştan beri yapıyor zaten. Bunu yeniden beri böyle yaptığı üzere, 15 seçimin 15’ini da kazandı. Burada, Cumhurbaşkanımızın küresel liderlik seviyesine çıkardığı liderliğinin çok şişman etkisi var. Haddinden Fazla eski benzeri örgütçü. İşin ruhunu haddinden fazla dolgunca alim ayrımsız siyasetçi. Zımnında kendisi daima akım halinde, teşkilatı dahi sonsuz debi halinde.”

“AK Fırka’yi düşürelim üstelik ihtişam düşsün. Halk ittifakını düşürelim üstelik şevket düşsün, devlet düşsün’ diyecek kadar kendiliğinden eski bire bir güruhla karşı karşıyayız.” diyen Şen, “Allah esirgeme eylesin. Tıpkısı parti seçilir, seçilmez, ayrımsız kuvvet dirimlik, gider amma devletin, ülkenin kalımlı olması gerekir. Bu ayrımı yapacak ayrımsız muhalefete ihtiyacımız var. Hakeza olduktan sonraları, yani ‘benim ülkem yaşasın’, ‘ülkeme engel gelecekse ego o siyaseti yapmam’, ‘siyaset meselesi değil öncelikli olan memleket meselesidir’ diyen ayrımsız muhalefet olduktan bilahare başımızın tacı ama maalesef biz hakeza bir ihtilaf göremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Parti’nin oy oranının yüzde 41-42 civarında olduğunu vurgulayan Şen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Topluluk ittifakının şu anda yüzde 50’nin üzerinde olduğunu kemiksiz görüyoruz. Burada seçkin çekinti yok. Yüzde 50’nin üstüne oturdu. Benzeri duruluk düşmüştü biliyorsunuz. DÜRÜST Öğür 34’e düşmüştü demincek birlikte 40’ın üzerindeyiz. Illet Halk ittifakı 55 olmasın. Mümkün ve bunu net görüyoruz. Cumhurbaşkanımız yüzdelik 52 ile seçilmişti. Şimdi 52’nin üzerinde olması gerekmez mi? Bize yakışan o değil midir? Bugün onun üzere buradayız. Onun için burada ve bambaşka illerde bu çalışmaları yapıyoruz. Biz milletimizin bu şekilde hoşlanma göstereceğine inanıyoruz.”

Rahat, Giresun Belediyesini ziyaretinin ardından Giresun Belediyesi’nin Bilgi Evi binasının açılışına katıldı.

Gazi Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla benzeri araya gelen Abat, Giresun Tecim ve Endüstri Odası’nı üstelik görüşme etti.

Share: