DÜRÜST Fırka Selçuk İlçe Başkanı Bayraklı’dan okulların kapatıldığı iddialarına yanıt

DOĞRU Fırka Selçuk İlçe Başkanı Hakan Bayraklı, ilçede 3 okulun kapandığı iddialarına yanıt verdi.

Bayraklı, yaptığı mukayyet açıklamada, Selçuk’ta eğitim yatırımlarının geciktiğini ve 3 okulun birlikte kapatıldığı iddialarının bazı internet sitelerinde düz aldığını belirtti.

SELIM Öğür hükümeti yerine ilçedeki bir nice sakat meslek binasını yıkıp yerlerine çağcıl binaların yapıldığını belirten Bayraklı, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal İlkokulu tecessüm etmek için yıkıldı. Şu anda aceleci ayrımsız şekilde inşası bitmeme ediyor. 19 Mayıs İlkokulu binası günümüze akıllıca bir şart olmadığı amacıyla bu okulun yenilenmesine değişmeyen verildi. İnşaata başlayan yüklenici firma kişi şirketini tasfiye ettiği üzere ağırlık yaşanmıştı. İhale sürecini bütün alay malay izleme edeceğiz. Martir Polis Güçleri Bent Sezen Ustalık ve Mesleksel Küçük Asya Lisesi binası üstelik İzmir depremi sonucu güç hasarlı tespiti yapılınca hızla yıkıldı. Şu an bu okulun 11 derslikli bölümü ilişik yıpranmamış binada, 8 sınıf bölümü Gazi Mustafa Eksiksizlik İlkokulunda, uçak atölyeleri amacıyla bile anında prefabrik çatı mamul ve hizmete sunuldu.”

Bayraklı, AK Fırka adına Selçuk ilçesi amacıyla arz iyisini yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Share: