Düğün sevinci kabusu dönüştü: 7 geberik, 9 çorlu

Sivas’ın Kangal ilçesinde minibüsle kamyonun karıştığı kazada 7 hayat hayatını kaybetti, 9 hayat ise yaralandı. Kazada hayatını kaybeden 6 gönül memleketleri Malatya’da defnedildi.

Kaza, şeb yarısı, Sivas-Malatya karayolunda Sivas’ın Kangal ilçesi Yeşildere köyü çın meydana geldi. Bursa’da katıldıkları düğünden Malatya’ya dönen davetlileri taşıyan Ayhan Sevin (51) yönetimindeki 44 J 4257 plakalı minibüs ile cebin yönden mevrut ve Malatya’dan Amasya istikametine giden Muhlis Ösme (52) idaresindeki 34 LAVTA 72 plakalı taşımalık kamyonu çarpıştı.

Kazada minibüs sürücüsü Ayhan Sevin (51) ile birlikte Şenay Kızılaslan (48), Seyit Battalgazi Sevin (18), Meliha Kızılaslan (52), Süleyman Kızılaslan (58), Adile İzci (62) Fadime Sarıbaş fenomen durumunda hayatını kaybederken; Mücahit Yeşilkaya (6), Saray Yeşilkaya (38), İlhami Kızılaslan (52), Behişt Polat (44), Ramazan Kaan Yeşilkaya (10), Emre Kızılaslan (25), Birol Polat (42), Engin Çelik (19) ile Muhlis Ösme (52) yaralandı.

İhbar üstüne fenomen adına çok sayıda polis güçleri ve esenlik ekibinin irsal edildi. Kazada hayatını kaybedenlerden minibüs sürücüsü Ayhan Sevin’in cenazesi otopsi amacıyla hastane morguna kaldırılırken, gayrı 6 kişinin cenazesi memleketleri Malatya’ya gönderildi. 15.15 sularında Hekimhan ilçesine getirilen Şenay Kızılaslan, Adile İzci ve Fadime Sarıbaş’ın cenazeleri, kaza merkezinde mevcut Kâmil Camii’nde planlı törenin arkası sıra sülale mezarlığında gözyaşları arasında defnedilirken; Meliha Kızılaslan, Süleyman Kızılaslan ile minibüs şoförü Ayhan Sevin ve oğlu Seyit Battalgazi Sevin’in cenazelerinin ise yarın defnedileceği öğrenildi. – MALATYAShare: