DOĞRU Tümen Eskişehir İl Başkanı Faal, çarkıt bakanlardan İbrahim Yaşar Dedelek’i musahabe etti

Eskişehir DÜRÜST Parti İl Başkanı Zihni Etken, el başkanlığının düzlük çalışmaları kapsamında eski icra vekili ve mebus İbrahim Yaşar Dedelek ile buluştu.

İstişare ziyaretleri kapsamında Dedelek’i musahabe eden Etkin, tümen ve siyasal görüş farklılığı gözetmeksizin şehrin büyükleriyle tıpkısı araya geldiklerini söyledi.

Çalışkan, Eskişehir’in “sadece ego bilirim” diyenlerle değil, kuma akılla yönetilmesi gerektiğini anlatım ederek, “Şehrimizi seviyoruz ve şehrimiz üzere dertleniyoruz. Büyüklerimizle gelişigüzel ortak paydada Eskişehir amacıyla ne yapabilirizi istişare ediyoruz. Bu bağlamda fırka yahut siyasi kuruntu gözetmiyoruz. Zira Eskişehir ve Eskişehirspor amacıyla siyaset üstü olmalıdır. Bu bağlamda esbak dönem Eskişehir milletvekilimiz Yaşar Dedelek’i görüşme ettik. Yerli siyaset üstüne biraz eskilerden, az buçuk birlikte bugünden konuştuk. Kandırıcı sohbeti üzere zer büyüğümüze çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Dedelek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayatı siyasi mücadelelerle geçmiş biri olduğunu belirtti.

Yaşar Dedelek ise Zihni Enerjik’ın ziyaretini manalı bulduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Eskişehir’in ve Eskişehirspor’un geleceğinden tutun üstelik şehrimize yapılacak yatırımlara büyüklüğünde haddinden fazla verimli istişarelerde bulunduk. Bundan çokça sevinme duydum. Zira 3 üniversitesi kâin öğrenci şehri kentimizin veri insanları, erişmiş insanları olan benzeri yerde politik partilerin kavgadan tezayüt uzlaşmadan yana olmalarını hep istek etmişimdir. Elbette siyasi görüşümüzde farklılıklar gibi amma Eskişehir’in yatırımlarıyla ait alelhusus üstelik gençlerimizin sempati duyduğu, 1965’te 14 yaşında olduğum ve taraftarlığından geldiğim Eskişehirspor’u gündeme getirmemiz beklenmedik müfit olmuştur. Kendilerine tıpkı nöbet imdi teşekkür ediyorum. İnşallah bu diyaloglarımız sair politik partilere de benzer tamam. Gelişigüzel önce doğacak adımı atan kızıl başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Başkanımızın Eskişehir amacıyla yaptığı olumlu açıklamalara destek vereceğiz. Eskişehir hepimizin bambaşka kentimiz yok.”

???????

Share: