DİYARBAKIR’DA ZÜRRIYET NÖBETİNDEKİ AİLE SAYISI 318 OLDU

DİYARBAKIR’da yavru nöbeti tutan ailelerin sayısı iki ailenin daha katılımıyla 318’e yükseldi.

Terör örgütü PKK vasıtasıyla çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Ilkgüz 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde zürriyet nöbetine başladı. 1151 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 38 karı çocuklarına kavuştu. Eyleme Emine Muazzez, Batman’da 1992’dahi 21 yaşındayken kaybolan ağabeyi Cengiz Aziz amacıyla, Şeyhmuş Çelebi ise Diyarbakır’da 2015’te 13 yaşındayken kaçırılan annesinin ikinci evliliğinden olan kardeşi Abdurrahman Dağdeviren üzere katıldı. Böylece genç erkek nöbetine katılan ev sayısı 318’e imdi. Nöbetteki anne ve babalar eliyle karşılanan aileler burada HDP İl Binası uğrunda izah yaptı.

Emine Aziz, ağabeyi Cengiz Muazzez’in gelene kadar eylemini sürdüreceğini belirterek, ‘Onu bulmadan gitmiyorum. Gelsin, dönsün ve pişman olsun. 30 yıla yakındır gitmiş” dedi.

Şeyhmus Çelebi ise kardeşi Abdurrahman’ın 4’üncü sınıfa giderken okulun önünden alınıp götürüldüğünü belirterek, ‘Benim kardeşimin akli dengesi durumunda değil. HDP’nin zat çocukları dağda değil dahi benim kardeşim ne dağdadır. HDP’nin beherglas çocuğu, Avrupa’da okuyor. Benim kardeşim dağda haris mı, susuz mu’ Benzeri taşın altında mı kaldı hangi oldu? Ego kardeşimi istiyorum. Kardeşim gelene kadar ego burada bekleyeceğim. Ben kardeşimi HDP’den ve yıldırı örgütü PKK’dan istiyorum” diyerek konuştu.

Share: