Diyarbakır’da şekerli imalatı ve satışı yapan iş yerlerinde denetim yapıldı

Diyarbakır’da tatlı imalatı ve satışı yapan hisse senedi yerlerinde teftiş yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Polis ve Afiyet İşleri Daire başkanlıkları ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden kısaca 40 kişiden oluşan 4 kadro, suret Yenişehir, Kayapınar, Bağlar ve Sur ilçelerinde tatlı imalatı ve satışı eden aksiyon yerlerinde denetim yaptı.

Denetimlere katılan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teftiş Idarehane Müdürü Abdulaziz Cıbıldak, AA muhabirine, belediyeye gelen şikayetler üstüne hele tatlı imalatı ve satışı eden yerlere müteveccih teftiş başlattıklarını söyledi.

Tatlı imalatında kullanılan ürünlerle ait kontrolü gıda mühendislerinin yaptığını tabir fail Cıbıl, zabıta birimi olarak da karşılık etiketi, eşit tarifesine uyulup uyulmadığı, hele satışta dara ağırlığı tespiti yaptıklarını belirtti.

Dara ağırlığının düşürülmediğiyle ilişkin kendilerine şikayet geldiğini anlatan Dal, “Sonuç tıpkısı haftada şekerli satışı özne 200’e mail aksiyon yerini denetledik. Bunlardan 20 hareket yerinin denge ağırlığını düşürmediğini tayin ettik ve lüzumlu cezai işlemleri uyguladık.” dedi.

Tatlı satışı fail hareket yerlerine yönelik denetimlerin bitmeme edeceğini tamlayan Nü, bugün itibariyle dahi imalat yerlerini denetlemeye başladıklarını kaydetti.

Share: