Diyarbakır haber | İçişleri Bakanı Aristokrat, AK Öğür Diyarbakır İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Darbeciler dahi FETÖ’cüler da DEAŞ’çılar dahi PKK’cılar üstelik iftiracıdır. Onlara yer büyük cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz.” dedi.

Bakan Soylu, AK Fırka Diyarbakır İl Başkanlığı önünde vatandaşlara hitap etti. Aristokrat, vatandaşların ve Diyarbakırlıların parasını yıldırı örgütüne gönderip burada bakım yapmayanların bugünkü hizmetlerin açılışına da götürüm edememelerinin alışılagelen olduğunu söyledi.

“Seçkin gittiğimiz yerde lazım kayyum belediyeler lüzumlu belediyelerimiz olsun büyük ayrımsız maneviyat içerisinde hizmet kervanını ortaya koyuyorlar. Doğal olarak Diyarbakırlı hemşerilerimiz de karşılaştırıyor. Tıpkısı servet, geçen çevrim bize namevcut, bu dolaşma nazik tıpkı bakım, altyapı ve üstyapı yatırımı var.” ifadelerini kullanan Soylu, genişlik önemlisinin de şehremaneti başkanları ve ilçe başkanlarının vatandaşa hürmeti olduğunu belirtti.

Hizmetkar bir anlayışları olduğunu aktaran Soylu, hep bunları görünce silahın gölgesinde siyasete menus olanların dedikodu yaptığını ve bühtan attığını anlattı.

Onların iftira attığını, gücü yetmeyenlerin abes konuşmaya devam ettiğini dile getiren Aristokrat, ferda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı bakım ve eserlerin açılışlarıyla onlara karşılık vereceklerini kaydetti.

İçişleri Bakanı Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi da söyledi. Sözde, aha çocuklar şöyledir, böyledir. Bu ülkede 81 ilde darülfünun açıldı. Diyarbakır’ımızın de Şırnak’ımızın dahi Hakkari’mizin bile Batman’ımızın dahi çocukları ilkokuldan ortaokula, liseye, üniversiteye kadar bu okullarda okuyorlar. Ne? Doktor, mühendis, öğretmen, bacı tevessül etmek ve bu ülkeye, millete, ailesine kıvrak ve faydalı evlat olabilmek için. Bizim çocuklarımız, Diyarbakır’ın bile Şırnak’ın çocukları üstelik reşat altınıdır, Cumhuriyet Altını altınıdır. Onların iftiralarını birlikte yıllarca onları dağdan kurtardığımız, çocuklarımızı geleceğe ümitli aynı şekilde taşıdığımız üzere başlarına bürümek bizim boynumuzun borcudur. Erte üstelik bunu onların başlarına çalacağız inşallah.”

Vakit Kaybetmeden Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, Cumhuriyet Altını tarihinde merhum Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan’ın birlikte bütün iftiralarla karşı karşıya kaldığını aktaran Aristokrat, onların milletin gönlünde var olduğunu, ama müfterilerin hiçbir ahit bu halkın gönlünde olmayacağını dile getirdi.

Aristokrat, konuşmasına şöyle devam etti:

“Zira onların yüzleri kadar gönülleri bile karadır. Darbeciler üstelik FETÖ’cüler dahi DEAŞ’çılar bile PKK’cılar dahi iftiracıdır. Onlara sunu balaban cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz. Tamam sebep korkuyorlar? Yetiştirdiğimiz, yetiştirilen torunlar birer Cezeri, Veysel Karani olacaklar, ondan korkuyorlar. Mevlana’ya yerinde evlatlar olacaklar ondan korkuyorlar. 6’lı masa fokurduyor. Fesattan da fitneden bile fokurduyor. On Paralık merak etmeyin, ferda inşallah Cumhurbaşkanımız Erdoğan esasen bakir açacağı hizmetlerle alay malay burada bu bakım kervanını yürütecek. Erte inşallah gönlüyle Diyarbakırlı hemşerilerimizle birlikte olacak. Buna amade olduğunuzu görüyoruz. Erte o miting meydanında o müfterilere gönüllerimizin çokluğu ve coşkusuyla beraber yanıt vereceğiz.”

Aristokrat’ya, AK Fırka Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal bile haremlik etti.

Share: