Dev yolcu gemisi Marmaris esnafına duygusal suyu oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesi Gümrüklü Limanı’na demir atan dev palyatif gemisi çoğunluğu Amerika ve İngiliz vatandaşı olan 973 yolcusu ve 750 personeli ile Marmaris’te cıvıltı sağladı.

16 katlı ve 238 metre uzunluğundaki gemi 32 metre genişliğinde ve 2 bin can konaklama kapasiteli olan Marshall Adası bayraklı 2012 yapımı Riviera isimli dev yolcu gemisi Marmaris Gümrüklü Limanı’na çıpa attı. Gemiden inen yolcular servisler ile kaymakamlık merkezlerine ve karye turlarına götürüldü. İlçe merkezine mevrut turistler Marmaris esnafının yüzünü güldürdü. Restoranlara cıvıltı yaşanırken Tutkun Çarşı’daki esnaflar dahi gemi yolcularından nasiplerini aldı. Kuyumculuk eden Meral Yara, “Allah artağanlık versin, çok şükür siftahımızı yaptık. Elan kalın gelseler daha fena hâlde olur. Cenabıhak herkese kısmet versin” şeklinde konuşarak memnuiyetini dile getirdi.

Gemi yolcularından İngiliz vatandaşı Vorn Jackson, “Gemi seyahatine Müttehit Krallık’tan katıldık. Seyahat boyunca şehirleri geziyoruz. Efes’ten geldik ve buradan dahi Santorini’ye gideceğiz” dedi.

Sınırlı çarşı esnaflarından Cuma Namazı Akgün üstelik geminin gelmesinin bölgeye zindelik getirdiğini tabir ederek, “Sefine gelmesi ile elektrik fark edildi. Seçkin antlaşma gelsinler. Çarşıda olmasa dışarıya mülk bırakırlar, dışarıda olmasa markete servet bırakırlar kâfi ki gelsinler” diye sâri gemilerinin çıktı gelmesini dilediğini belirtti.

Dev eğreti gemisi Riviera akşamüzeri Marmaris Gümrüklü limanından ayrılarak Santorini’ye akla yatkın yola çıkacağı öğrenilirken, kâh vatandaşlar ve turistler de dev gelgeç gemisi manzarası ile hatırat fotoğrafları çektirerek yadigâr ölümsüzleştirdiler. – MUĞLA

Share: